Żużel. Rosyjska federacja cofnęła Emilowi Sajfutdinowowi zgodę na starty w Polsce

Znany rosyjski serwis żużlowy informuje, że krajowa federacja cofnęła Emilowi Sajfutdinowowi zezwolenie na starty w PGE Ekstralidze. To brak zgody na skoszarowanie żużlowca w Polsce.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
- Ze względu na znaczące zmiany w regulaminie zawodów w polskiej lidze, które wykluczają możliwość uczestniczenia przez zawodników w krajowych mistrzostwach, Rosyjska Federacja Motocyklowa odwołała zezwolenie na start rosyjskiego zawodnika Emila Sajfutdinowa w PGE Ekstralidze dla klubu Unia Leszno - czytamy w serwisie speedway-press.ru.

- Powodem cofnięcia zezwolenia jest priorytet zawodów narodowej ligi rosyjskiej przed zawodami w innych ligach, meczach, turniejach i innych otwartych zawodach międzynarodowych. W lidze rosyjskiej Emil Sajfutdinow posiada aktualny kontrakt z klubem Turbina Bałakowo. Apelacja klubu z Bałakowa została rozpatrzona przez federację, odpowiednie listy i powiadomienia o cofnięciu zezwolenia zostały przesłane do Polskiego Związku Motorowego i klubu Unia Leszno - informują Rosjanie.

Przypomnijmy, że PGE Ekstraliga ma wystartować 12 czerwca. Wg pierwotnych założeń od 8 maja zaplanowano początek 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich zawodników, którzy przebywają aktualnie poza granicami Polski. Żużlowcy w trakcie rozgrywek nie mogą opuszczać kraju, co wyklucza ich starty m.in. w rodzimych ligach.

Niewykluczone, że za jakiś czas dojdzie do zmian w tym zakresie, bo rząd już otwiera granice dla pracowników transgranicznych, a pomysł skoszarowania zawodników w Polsce krytykują inne kraje. Federacje duńska, szwedzka i brytyjska nie wyrażają zgody na starty swoich zawodników w Polsce. Chodzi o tych, którzy mają podpisane kontrakty z rodzimymi klubami.

Brak zgody wydanej przez rodzimą federację, to nie jedyna przeszkoda aby Emil Sajfutdinow mógł startować w PGE Ekstralidze. Żużlowiec musi jeszcze dojść do porozumienia z klubem w sprawie obniżki płac. Tydzień temu, w programie "Okno na Sport" na antenie Eurosportu, Rosjanin mówił, że dopuszcza do siebie myśl, że do speedwaya wróci dopiero w roku 2021 (CZYTAJ WIĘCEJ).

Zobacz także:
Wszystko wskazuje na to, że eWinner 1. Liga i 2. Liga Żużlowa wystartują
- Kapitalny pościg Bartosz Zmarzlika na torze w Lublinie (wideo)

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Cugowski: Żużel jest sportem, który powinien najszybciej wrócić na stadiony
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×