Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

To najlepsza umowa telewizyjna w historii 1. ligi. GKSŻ odpowiedziała Termińskiemu

Przemysław Termiński, właściciel eWinner Apatora Toruń, skrytykował umowę telewizyjną na pokazywanie rozgrywek eWinner 1. Ligi, którą PZM zawarł z platformą Canal+. GKSŻ szybko odniosła się do jego wypowiedzi.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Przemysław Termiński Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Przemysław Termiński

Przemysław Termiński w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stwierdził, że Canal+ powinien podejść bardziej po partnersku do rozmów z klubami i mocniej podzielić się zyskami. Przekonuje, że telewizji na pewno przybędzie nowych abonentów.

- Od razu można wyczuć, że taką opinię wygłosiła osoba, która kompletnie nie zna realiów pierwszej ligi - mówi w rozmowie z polskizuzel.pl Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ. - Apator jest w niej od niedawna. Poza tym pan Termiński nie brał udziału w ostatnich konsultacjach GKSŻ z działaczami, więc jego wypowiedź jest tym bardziej zaskakująca - dodaje działacz.

- Umowa z Canal+ jest najlepszą z dotychczasowych umów telewizyjnych w historii pierwszej ligi. Na pewno zdecydowanie korzystniejszą dla klubów od tych, które zawieraliśmy z poprzednimi nadawcami. W czasach pandemii wpływy z telewizji sięgną w niektórych przypadkach nawet 20 proc. budżetu. W normalnych okolicznościach byłoby to około 10 proc. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do ekstraligowych realiów, to pewnie taki zastrzyk jest dla niego niewielki, ale dla większości klubów eWinner 1. Ligi to największe do tej pory wsparcie. Rozgrywki cały czas się rozwijają, a nowa umowa telewizyjna jest tego najlepszym dowodem - tłumaczy Zbigniew Fiałkowski.

eWinner Apator wpadł na pomysł zorganizowania kina samochodowego przed stadionem. Pomysł jednak legł w gruzach, gdyż Canal+ nie wyraziło zgody na udostępnienie sygnału telewizyjnego na potrzeby takiego kina. To także spowodowało niezadowolenie Termińskiego.

- Zgodnie z umową, telewizja ma do tego prawo. To normalny zapis we współpracy z każdym nadawcą i pan Termiński powinien to wiedzieć. Zrywanie umowy z platformą Canal+, do którego namawia właściciel eWinner Apatora, to nie jest najlepsza droga postępowania w negocjacjach. Można nawet użyć popularnego dziś terminu, że taki ruch od razu je zamraża. Poza tym jesteśmy przekonani, że kilkuletnia współpraca pomoże pierwszej lidze wskoczyć na wyższy poziom. Wtedy kluby zaczną zarabiać jeszcze lepiej - wyjaśnił Zbigniew Fiałkowski. 

Zobacz także:
- Piękne żużlowe podprowadzające w 2019 roku (galeria)
- Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (11):

 • Druit Zgłoś komentarz
  należy się cieszyć z faktu że drużyny z I ligi będą rywalizować na Moto-Arenie a drużyna z Torunia będzie musiała wykazać się na torach przeciwników z czym nie będzie tak
  Czytaj całość
  łatwo.
  • yes Zgłoś komentarz
   Kiedyś mówili, że nie może być tak dobrze, by nie chcieć jeszcze o lepszego ;) Myślał, że powinni bardziej docenić to, że jest w 1LŻ.
   • Nie dla wirusowego zamordyzmu Zgłoś komentarz
    Korona wirus zanika, jest już tylko na Śląsku, ale tam wszyscy przechodzą go bezobjawowo. Powinny wrócić mecze z kibicami. Tylko idioci mogą wymyślać te zakazy, powinniśmy
    Czytaj całość
    ich odsunąć od władzy.
    • Karol79 Zgłoś komentarz
     Głupia wypowiedź Termińskiego, bo jedyne co można byloby negocjować to lepsza promocja sponsorów w tv by Ci zostali z klubem. Poza tym nie rozumiem decyzji o brak kibiców na meczach, do
     Czytaj całość
     centrów handlowych gdzie pomieszczenie zamknięte wpuszczają, a stadiony które są otwarte bez pozwolenia. Wystarczy wprowadzić odpowiednie procedury, utrzymać dystans i byłoby ok. Kolejna sprawa co do Termińskiego to raczej Toruń będzie głównie pokazywany w tv, bo będzie budził największe zainteresowanie, myślę że niejednokrotnie większe niż nie które mecze w ekstralidze. Więc naprawdę wystarczyło dogadać z tv jak wyeksponować lepiej sponsorów, w przypadku każdego klubu.
     • AndrzejWyścigówka Zgłoś komentarz
      Termiński chyba zapomniał, że pod jego wodzami klub jest w pierwszej lidze, a umowy z telewizją chciałby jak w najwyższej klasie :)
      • darek pe Zgłoś komentarz
       #komentarzusuniety
       • Saddam Zgłoś komentarz
        Szkoda, ze najprawdopodobniej będzie tylko rok spokoju od pana Termińskiego w ekstralidze.
        • trz1971 Zgłoś komentarz
         Termiński nastawił się na zyski a tu... cytując młodego pana Tuska: "kolokwialnie lipa". Grand Prix też w tym roku nie będzie i będą ogromne straty jak kiedyś w Bydgoszczy.
         Czytaj całość
         Termiński już za wczasu powinien oddać klub bo będzie spadek do 2 ligi.
         • Sebastian1978 Zgłoś komentarz
          Jakim dzialaczem jest Terminski to pieknie pokazal spuszczajac Apatora do 1 ligi.....zreszta mieszkancy tez mu podziekowali bo w wyborach przepadl z kretesem.....zatem jak najdalej od
          Czytaj całość
          "madrosci" Terminskiego:)
          • caido Zgłoś komentarz
           Coś mi się widzi, że Apatorowi się posypało. Jak faktycznie okażą się najmocniejsi i będą robili 60+ w meczu, to pod koniec sezonu może kasy zabraknąć nawet przy obciętych
           Czytaj całość
           stawkach. I ciężko będzie zbudować skład na Ekstraligę.
           • DanyHmma Zgłoś komentarz
            Nadal czekam na odpowiedź Witkowskiego, coś długo myśli
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×