Żużel. Lambert siódmym mistrzem w erze SEC, Madsen uzupełnił kolekcję. Zobacz tabelę medalową

Życiowy sukces odniósł w środę w Toruniu Robert Lambert. Reprezentant Wielkiej Brytanii sięgnął po złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy, stając się siódmym mistrzem w erze SEC. Drugi Leon Madsen uzupełnił z kolei kolekcję medali.
Tomasz Janiszewski
Robert Lambert WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Robert Lambert

Nowy indywidualny mistrz Europy na czoło klasyfikacji wysunął się po świetnych dla siebie i przy okazji zwycięskich zawodach w Gnieźnie przed sześcioma dniami. W Toruniu Robert Lambert wytrzymał ciśnienie i utrzymał fotel lidera. Ba, wygrał cały turniej. Oznacza to dla niego pierwszy tytuł w TAURON SEC i zarazem drugi medal w karierze w tym cyklu. Przed dwoma laty Brytyjczyk sięgał po brąz. Dodajmy, że Lambert wywalczył jeszcze prawo jazdy w Grand Prix w 2021 roku.

Wicemistrzem został Leon Madsen. Duńczyk uzupełnił tym samym swoją kolekcję krążków zdobytych w czempionacie Starego Kontynentu. W 2018 roku był najlepszy, a w ubiegłym ukończył ściganie z brązem na szyi. W klasyfikacji medalowej pozostaje na trzeciej lokacie.

Madsen stanął więc na podium tego cyklu trzeci raz z rzędu. Jeśli zrobi to też za rok, wyrówna osiągnięcie Nickiego Pedersena, który w latach 2013-2016 nie schodził z "pudła".

Wreszcie trzeci Grigorij Łaguta po raz drugi wywalczył medal brązowy. Poprzednio miało to miejsce w roku 2013, a więc w pierwszej edycji SEC. Oprócz tego Rosjanin ma jeszcze w kolekcji srebro i to zdobyte całkiem niedawno, bo w poprzednim sezonie.