Żużel. TAURON SEC. Lambert mistrzem, Smektała utrzymał się rzutem na taśmę. Zobacz klasyfikację końcową cyklu

Robert Lambert zwycięzcą tegorocznego cyklu TAURON SEC. Brytyjczyk został mistrzem Europy, a także uzyskał prawo startu w GP w sezonie 2021. Rzutem na taśmę utrzymanie zapewnił sobie Bartosz Smektała - w biegu dodatkowym pokonał Nickiego Pedersena.

Mateusz Kozanecki
Robert Lambert na prowadzeniu WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Robert Lambert na prowadzeniu
Przed ostatnim turniejem Robert Lambert miał dwa punkty przewagi nad Leonem Madsenem i to pomiędzy tą dwójką miała stoczyć się walka o mistrzostwo Europy. Decydujący był wyścig finałowy, w którym zwyciężył Brytyjczyk. Lambert oprócz złotego medalu otrzymał także prawo startu w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

Trzecie miejsce już wcześniej zapewnił sobie Grigorij Łaguta. Konieczne było natomiast przeprowadzenie biegu dodatkowego, aby wyłonić zawodnika, który znajdzie się na piątej pozycji, a co za tym idzie utrzyma się w cyklu.

W wyścigu o 5. miejsce Bartosz Smektała nie dał szans Nickiemu Pedersenowi. 22-latek został jedynym Polakiem, który utrzymał się w cyklu. Ponadto, spośród stałych uczestników, Kacper Woryna był 8., a Krzysztof Kasprzak 12.

Duży skok zaliczył Kai Huckenbeck. Reprezentant Niemiec w czterech pierwszych turniejach zdobył 13 punktów. W toruńskim finale dołożył do swojego dorobku 12 "oczek".