Żużel. IMEJ: Jan Kvech wygrał w Divisovie, podium Wiktora Lamparta

Czech Jan Kvech wygrał rozegrany w sobotę w Divisovie półfinał indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. Na podium stanął Wiktor Lampart.
Wojciech Ogonowski
Wiktor Lampart WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Wiktor Lampart

Drugi z reprezentantów Polski - Mateusz Świdnicki nie miał w sobotnie popołudnie zbyt wiele szczęścia. Nie ukończył aż czterech wyścigów i w biegu dodatkowym stracił szansę na udział w finale. Ostatecznie zajął dwunastą pozycję.

Finał indywidualnych mistrzostw Europy juniorów zaplanowano na 12 września w węgierskim Nagyhalasz. Awans z półfinału w Divisovie wywalczyło dziewięciu żużlowców.

Wyniki (za twitter.com/istatyk):
1. Jan Kvech (Czechy) - 14 (3,2,3,3,3)
2. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 13+w (1,3,3,3,3)
3. Wiktor Lampart (Polska) - 13+w (2,2,3,3,3)
4. Norick Bloedorn (Niemcy) - 10 (3,0,3,2,2)
5. Lukas Fienhage (Niemcy) - 10 (3,3,1,2,1)
6. Tom Brennan (Wielka Brytania) - 10 (2,1,2,3,2)
7. Petr Chlupac (Czechy) - 9 (1,2,2,1,3)
8. Daniel Klima (Czechy) - 8 (2,3,1,0,2)
9. Andriej Rozaliuk (Ukraina) - 6 (0,3,2,1,0)
-----
10. Steven Goret (Francja) - 5 (2,1,1,u,1,3)
11. David Pacalaj (Słowacja) - 5 (0,2,2,1,w,w)
-----
12. Mateusz Świdnicki (Polska) - 5 (3,u,w,2,t,ns)
13. Jan Macek (Czechy) - 4 (0,1,1,2,0)
14. Jakub Valković (Słowacja) - 3 (1,0,0,0,2)
15. Leon Flint (Wielka Brytania) - 3 (0,1,0,1,1)
16. Andrei Popa (Rumunia) - 1 (1,0,0,0,w)

5. Rozaliuk, Pacalaj, Flint, Valković
6. Fienhage, Lampart, Goret, Świdnicki (u)
7. Klima, Kvech, Brennan, Bloedorn
8. Lewiszyn, Chlupac, Macek, Popa
9. Lampart, Rozaliuk, Klima, Popa
10. Bloedorn, Pacalaj, Macek, Świdnicki (w)

• UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
      brawo brawo wyniki bardzo realne i dobre, 3 Czechow w finale mamy bo Daniel Klima weszedl za nieobecnych Lotyszy, ktorzy zrezygnowali (Mihailovs nie chce medalu??) Prosze popatrzec na wynik
      Czytaj całość
      NORICKA BLOEDORNA, debiut na zawodach miedzynarodowych na 500cc, bo w tamtym roku mogl tylko w Niemczech jezdzic na 500cc (i to robil wygrywajac z Brokstedt Bundeslige) a teraz debiut i oprocz jednego nieudanego biegu piekna jazda i awans juz do walki o medale, a on jest rocznik 2004!! to jest tak jak Robert Lambert przyszly mistrz swiata (tylko ominac kontuzje ciezkie trzeba). Tom Brennan dobrze poradzil sobie na kontynentalnym torze. Andriej Rozaliuk to jest niespodzianka ale napewno mila, a wiec mamy 2 Ukraincow w finale. Pacalaj zawiodl, Widac ze Polacy oprocz tych najlepszych z mlodych czyli Wiktor Lampart czy Mateusz Cierniak nie potrafia kompletnie jezdzic na innym torze nawet nie az tak ciezkim niz Polskim..
      • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
        Kvech nadawałby się jako gość do 2LŻ.
          A Świdnicki czemu zrezygnował z biegu dodatkowego o rezerwę w finale. W główce się już pierduli bo bieg w elidze wygrał?
            Lewiszyn? No proszę...
            • -ABC- Zgłoś komentarz
              Nadal nie rozumiem braku powołania Kvecha do Falubazu zamiast Antoniego lub MJJ. Ten chłopak to drugi Vacul...ale musi jeździć....
              • yes Zgłoś komentarz
                Gdyby oprócz Kvecha, Chlupaca i Klimy awansowało do finału IMEJ jeszcze dwóch następnych Czechów, to byłaby najmocniejsza grupa narodowa w juniorskiej Europie, a nawet świecie. Szkoda,
                że w finale będzie tylko jeden nasz zawodnik. Dołączy pewnie jeszcze Skandynawia. W przypadku Świdnickiego faktycznie jest różnorodność cyfr i znaków (3,u,w,2,t,ns), obyło się bez "d", "1" i "0" oraz może jeszcze czegoś?