Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Tor w Częstochowie ponownie odwieszony! Runda DMPJ nie jest zagrożona

Główna Komisja Sportu Żużlowego w oficjalnym komunikacie poinformowała, że z dniem 15 września 2020 roku odwieszona została licencja toru w Częstochowie. Dzięki tej decyzji wtorkowa runda DMPJ, która odbędzie się pod Jasną Górą, jest niezagrożona.
Artur Babicz
Artur Babicz
Stadion Włókniarza po ulewie Materiały prasowe / Włókniarz Częstochowa / Stadion Włókniarza po ulewie

Tor w Częstochowie decyzją GKSŻ był zawieszony od 5 września, kiedy to rozważano rozegranie meczu PGE Ekstraligi pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa a PGG ROW-em Rybnik. W efekcie niedopuszczenia do rozegrania spotkania na częstochowskim obiekcie, zmieniono gospodarza tego pojedynku i oba kluby zmierzyły się ponownie na torze w Rybniku.

Z uwagi na permanentne problemy z torem pod Jasną Górą podjęto decyzję, że ten zostanie odwieszony dopiero po oficjalnej próbie toru. Takiej dokonano w poniedziałek, a już we wtorek GKSŻ w najnowszym komunikacie zezwoliła na rozgrywanie imprez żużlowych w Częstochowie.

Poza tym, w komunikacie poinformowano o planowanej transmisji z Brązowego Kasku oraz MMPPK. Dodatkowo wyznaczono nowy termin rozegrania 4. rundy DMP w miniżużlu.

Komunikat nr 74/2020
Głównej Komisji Sportu Żużlowego

1. Informujemy, że stan zawieszenia licencji toru w Częstochowie został zniesiony z dniem 15 września 2020 r.

2. Decyzje weryfikacyjne GKSŻ:
a) Zgodnie z wynikami uzyskanymi na torze zweryfikowano zawody:
- DM I Ligi, 11 runda
- DM II Ligi, 7 runda
- DMP 85-125cc., 3 runda w Bydgoszczy.

3. Informujemy, że transmisję z zawodów Brązowego Kasku oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych przeprowadzi TV Sabmar.

4. Informujemy, że 4. runda DMP 85-125cc. w Toruniu odbędzie się w dniu 27 września 2020 r. (niedzila) o godz. 12.00, zamiast w dniu 26 września 2020 r.

Zobacz także: Telewizyjny rozkład meczów eWinner 1. Ligi
Zobacz także: Prezes Stali spokojny o lojalność Zmarzlika

ZOBACZ WIDEO Żużel. Lublin ziemią obiecaną Hampela. Dobrze się stało, że trafił do MotoruTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×