KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Koronawirus powstrzymał plany Spartana Przemyśl. W nowym klubie żużlowym nie wiedzą w jakim iść kierunku

W ciągu ostatnich lat ambitny projekt stworzenia klubu żużlowego w Przemyślu nabierał rumieńców. Spartan w tym roku debiutuje w DMP w miniżużlu, z drugiej strony jednak koronawirus mocno zniweczył plany działaczy.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zawodnik Spartana Przemyśl Archiwum prywatne / Kinga Cieliczka / Na zdjęciu: Zawodnik Spartana Przemyśl
Jeszcze w marcu zdawało się, że rzeczywistość przekracza oczekiwania. Spartan Przemyśl szkolił młodzież, mając w szkółce coraz więcej zawodników. Do tego pierwsze kółka żużlowe przejechano na stadionie Polonii Przemyśl. Koronawirus wszystko zniszczył. - Rodzice bali się posyłać dzieci na treningi, później nie było to możliwe pod względem formalnym i wszystko zostało wstrzymane, niektórzy nie wrócili już do treningów - zauważył Maciej Gilowski, prezes klubu.

Plany były ambitne, bo zawodnicy byli zgłoszeni do rozgrywek miniżużlowych, ponadto pierwszy raz w historii w DMP w miniżużlu startuje drużyna z Przemyśla, w której ze względu na problemy kadrowe jeżdżą też goście. Adeptów ubywało ze względu na nieregularne treningi, brak zawodów do sierpnia odbierał motywację, a do tego w Przemyślu nie ma drużyny ligowej, podsycającej żużlowe emocje.

Działaczy Spartana Przemyśl rozczarowało podejście Polskiego Związku Motorowego, który zezwolił na wspólne starty zawodników na motocyklach dwuzaworowych i czterozawodowych. Niektórzy rodzice zbyt mocno potraktowali zawody od strony wyniku.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Doping technologiczny? Instytucje powinny być krok przed kreatorami nowinek

- Sprzętowo jest to zupełnie inny poziom i często kluczowy jest tu budżet rodziców, a nikt nie czuwa nad sprawdzaniem motocykli. Były zawody, w których ze względów sprzętowych przyjeżdżaliśmy pół prostej za resztą stawki. Zastanawiamy się co robić dalej, bo nie będziemy fundować rodzicom motocykli do walki o czołowe miejsca w zawodach i w tym aspekcie polityka wszystkich klubów jest taka sama. Jeśli rodzice nastawiają się na wynik sportowy, powinni sami inwestować w lepszy sprzęt. Zadaniem klubu jest zapewnienie podstawowego sprzętu do szkolenia - ocenił prezes klubu i pomysłodawca stworzenia żużla w Przemyślu.

Wcześniej poczyniono inwestycje infrastrukturalne przy przemyskim minitorze. - Przygotowaliśmy tor w miarę możliwości, wymieniliśmy bandy i postawiliśmy ogrodzenie. Do tego przygotowaliśmy się pod zrobienie drugiej części wiaty pod park maszyn oraz utwardziliśmy jedną stronę parkingu - wymienił Gilowski.

Opcją jest modernizacja minitoru poprzez wydłużenie go do rozmiarów pozwalających na jazdę na motocyklach w klasie 250 i 500 cc. Szczególnie że do klubu zgłosiło się trzech nowych adeptów, którzy mogliby jeździć na motocyklach o wyższej pojemności. - Przymierzaliśmy się w marcu na przebudowę obiektu Polonii Przemyśl. Działacze wyrazili zgodę i wraz z amatorami z Rzeszowa chcieliśmy to współfinansować. To jest stadion miejski i stadion został zamknięty. Temat jest otwarty i zastanawiamy się czy przebudowywać minitor czy pójść w kierunku stadionu Polonii - stwierdził szczerze Maciej Gilowski.

Z pewnością każdy kolejny ośrodek byłby teraz na wagę złota. W przypadku Spartana, niektórzy sponsorzy wstrzymali obiecane wcześniej transze ze względu na niepewną sytuację ekonomiczną. Miejmy nadzieję, że działacze klubu z Przemyśla sobie poradzą i już wkrótce o Spartanie będzie głośniej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Czytaj także:
Jaki skład Apatora w 2021 roku? 
Dream team w Stali Gorzów?

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy uda się projekt budowy klubu żużlowego w Przemyślu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×