KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. TAURON SEC z nagrodą DEMES

Cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu (TAURON Speedway Euro Championship) zdobył prestiżową Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES w kategorii Event Marketing za rok 2019. Nagrody rozdano w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Bartosz Smektała przed Peterem Ljungiem WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Peterem Ljungiem
Podczas uroczystej XVI Gali Sportu i Biznesu, zwieńczającej dwudniowe Forum Sportu i Biznesu, laureatom wręczono statuetki Demes. W jej trakcie uhonorowane zostały osoby, organizacje oraz projekty, które wniosły szczególny wkład w rozwój polskiego sportu w minionym roku. Zwycięzcy Nagród Biznesu Sportowego wyłonieni zostali przez Kapitułę Statuetek DEMES, złożonej ze specjalistów zajmujących się marketingiem sportowym, przedstawicieli świata nauki oraz mediów. W kategorii Event Marketing triumfował cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, organizowany od 2013 roku przez toruńską firmę, One Sport.

- Zwycięstwo i odebranie statuetki na tak prestiżowej gali to wielka nagroda za całokształt naszej pracy. Od 2008 roku krok po kroku budowaliśmy naszą pozycję na rynku polskim i europejskim. W 2013 postanowiliśmy odbudować nieco zapomniane Mistrzostwa Europy na żużlu i musimy stwierdzić, że był to "strzał w dziesiątkę". Przez wspomnianych osiem lat zbudowaliśmy naprawdę dobrą markę i prestiż. Stawialiśmy i nadal stawiamy sobie duże cele, a jednym z nich był powrót żużla na Stadion Śląski w Chorzowie. Dwa finały, które odbyły się właśnie w tym miejscu, w 2018 i 2019 roku, były niesamowite. Ogrom pracy i pozytywnej energii włożone w przygotowanie do tych zawodów sprawiły, że jeden i drugi turniej zakończył się sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym - powiedział Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport sp. Z o.o.

Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu to impreza, której początek datuje się na 2001 rok, kiedy to złoty medal w Heusden-Zolder wywalczył Bohumil Brhel. Do 2012 roku w zawodach startowali zawodnicy, których często próżno było szukać w największych międzynarodowych imprezach. Dopiero od momentu przejęcia mistrzostw przez firmę One Sport zyskały one należny im prestiż.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Skrzydlewski rozważał karę dla Kędziory. Trener mówi jak to się skończyło

Indywidualne Mistrzostwa Europy w 2013 roku zyskały nową jakość. Zamiast w jednodniowym finale, najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu każdego roku walczą o tytuł, medale i nagrody finansowe w serii czterech turniejów finałowych. A każdą z rund tych zmagań śledzić można na żywo w telewizji Eurosport.

- Mistrzostwa Europy nie mogłyby nigdy dojść do obecnego poziomu bez zaangażowania i poświęcenia wielu osób - również tych, które tworzyły SEC na samym początku. To głównie pracownikom i współpracownikom One Sport należą się wielkie wyrazy uznania za to, że poświęcali mnóstwo energii na rzecz cyklu. Cieszymy się z tego, że przez te lata udało się znaleźć tyle zaangażowanych, utalentowanych osób, które mają w sobie tyle pasji. Dziękujemy za to co dotychczas i obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo - przed nami jeszcze wiele historii do napisania - dodał Wiceprezes One Sport sp. Z o.o., Jan Konikiewicz.

W latach 2018-2019 wielki finał cyklu odbywał się w kolebce polskiego speedwaya, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata dla Polski, w 1973 roku, zdobył ś.p. Jerzy Szczakiel. Obydwa turnieje obserwowało z wysokości trybun łącznie ponad 60 tysięcy kibiców.

W ciągu ośmiu lat zreformowanych mistrzostw Europy, w turnieju startowali między innymi tacy zawodnicy, jak: Tomasz Gollob, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Tai Woffinden, Nicki Pedersen, Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Jarosław Hampel, Leon Madsen.

- Czujemy się zaszczyceni dzisiejszym wyróżnieniem i cieszymy się, że nasza wieloletnia praca została doceniona przez fachowe gremium. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym sponsorom, partnerom oraz członkom naszego niezastąpionego zespołu, bez których nie byłaby możliwa organizacja tak wielkich przedsięwzięć, jak chociażby wyjątkowy finał TAURON SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie z Państwem budować cykl Żużlowych Mistrzostw Europy i liczymy na to, że wspólnie jeszcze nie raz osiągniemy sukces - zakończyła Karolina Jankowska, członek zarządu One Sport sp. Z o.o.

One Sport to agencja sportowa działająca na polskim i europejskim rynku od 2008 roku. Specjalizuje się w organizacji dużych imprez sportowych oraz w opracowaniu i realizacji strategii marketingowych dla biznesu. Łączy piękno sportu, towarzyszące mu pasje i emocje z biznesem. Koncentrując się na potrzebach i oczekiwaniach klientów, stwarza optymalne warunki do osiągnięcia sukcesu. Posiada kreatywny i doświadczony zespół, który każde zadanie realizuje w profesjonalny sposób, proponując rozwiązania zadowalające każdego klienta.

Zobacz także:
Piotr Żyto: Pawlicki staje się Pedersenem polskiego żużla
Gruz pod kasami - Gwardia od roku w rękach ABW

Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×