KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Znamy skład Rosji na mecz z Polską. Pojadą Sajtufdinow i Łagutowie

To będzie wyjątkowe widowisko dla wszystkich kibiców. 29 września na stadionie Polonii w Bydgoszczy odbędzie się mecz Polska - Rosja, czyli ostatni sprawdzian przed finałami Speedway of Nations.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
Przed meczem dojdzie również do niezwykle ważnej uroczystości. Niezwykle zasłużony dla bydgoskiego i polskiego speedwaya Tomasz Gollob zostanie wprowadzony oficjalnie do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

W poniedziałkowe popołudnie na stadionie w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, podczas której poznaliśmy wiele ważnych szczegółów dotyczących tego spotkania, jak i uroczystości wprowadzenia kolejnego wybitnego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

- To dla mnie zaszczyt, być piąty rok z rzędu honorowym patronem meczów Żużlowej Reprezentacji Polski. Zawsze z tym samym trenerem, Markiem Cieślakiem. Chciałbym powiedzieć, że to wielki honor, że mogę usiąść obok człowieka, który jest legendą, ikoną polskiego żużla, który wprowadził ten sport na nową ścieżkę rozwoju, Tomasza Golloba. To dzięki niemu mogliśmy słuchać najpiękniejszego utworu świata, Mazurka Dąbrowskiego, który rozbrzmiewał na stadionach po wygranych turniejach Grand Prix. Dzięki Tomaszowi po 37 latach przerwy Polak znowu został Indywidualnym Mistrzem Świata. Tomasz Gollob jest tym człowiekiem, któremu zawdzięczamy bardzo wiele. To właśnie on sprawił, że żużel znalazł się w zupełnie innym miejscu. To dzięki niemu, dzięki Tomaszowi Gollobowi, żużel stał się sportem narodowym - rozpoczął Europoseł, Ryszard Czarnecki.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Skrzydlewski rozważał karę dla Kędziory. Trener mówi jak to się skończyło

Dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców w Bydgoszczy przekazał również Wiceprezydent miasta, Michał Sztybel.

- Chciałbym w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego powiedzieć, że bardzo cieszymy się, że po wielu latach, po wielu przebojach żużel na najwyższym poziomie wraca do polskiej stolicy tego sportu. "Odkopujemy się" i chcemy w pełni zasłużyć na to miano, dlatego jedna z nowych trybun została już zbudowana. Dzisiaj rozpoczął się przetarg na projekt budowy drugiej trybuny. To również dzięki ogromnemu zaangażowaniu klubu, Pana Jerzego Kanclerza oraz Pana Tomasz Golloba, walczymy o odbudowę żużla w Bydgoszczy. Cieszymy się, że w Bydgoszczy pojawi się reprezentacja Polski, ale również Rosji. Wielu zawodników z tego kraju miał duże znaczenie dla historii bydgoskiego żużla. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani w to, by ta impreza odbyła się właśnie w Bydgoszczy. Cieszę się, że sport żużlowy łączy, ponad kwestiami politycznymi.

- Rozpocznę od podziękowań dla One Sport, za to, że dostrzegają nasz klub. Runda TAURON SEC była dla nas sprawdzianem. Od 2014 roku w Bydgoszczy nie było tak znaczących zawodów żużlowych. Myślę, że zdaliśmy ten egzamin pozytywnie. Mam nadzieję, że mecz Polska - Rosja będzie stać na najwyższym poziomie. Myślę, że Tomasz pomoże mi odpowiednio ułożyć tor na te zawody, by kibice mogli obejrzeć wiele ciekawych wyścigów. Dopilnujemy wszystkiego, by tor został odpowiednio przygotowany, by warunki były odpowiednie, co sprawi, że ściganie będzie na poziomie światowym. Chciałbym również podziękować Panu prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za wsparcie przebudowy naszego stadionu. Dziękuję, że ta przebudowa będzie trwała i obejmie cały obiekt. Wielu kibiców twierdzi, że ten tor jest najlepszy na świecie, dlatego zapewnijmy również najlepszą infrastrukturę na świecie - dodał Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Jerzy Kanclerz.

Następnie przyszedł czas na to, by poznać skład reprezentacji Rosji. Bracia Artiom  i Grigorij Łagutowie, Emil Sajfutdinow, wspomagani przez Wadima Tarasienkę, Wiktora Kułakowa i Andrieja Kudriaszowa będą chcieli utrzeć nosa Polakom tuż przed finałami Speedway of Nations.

- Tegoroczny sezon Żużlowej Reprezentacji Polski jest bardzo specyficzny, ponieważ pierwszy mecz miał się w Toruniu, a przeciwnikiem mieli być Australijczycy. Tak naprawdę było to pierwsza impreza żużlowa, która została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wraz z Polskim Związkiem Motorowym musieliśmy zmienić nasze plany, dlatego na początku lipca odbyło się zgrupowanie Reprezentacji w Toruniu, a mecz Polska - Rosja będzie ostatnim etapem przygotowań do imprezy docelowej, jaką jest finał Speedway of Nations. To element kluczowy, który ma za zadanie zgrać ze sobą naszych zawodników przed tymi zawodami. To będzie świetne widowisko oraz trudne zadanie przed Polakami. Nasz rywal to dwukrotni oraz aktualni mistrzowie świata. Wielkie nazwiska, a wielu z reprezentantów Rosji świetnie czuje się na tym torze - powiedział Prezes Zarządu One Sport, Karol Lejman.

Krótko po tym dowiedzieliśmy się, że kibice 29 września będą mieli okazję podziękować za wszystkie wspaniałe występy dla kadry Polski najlepszemu zawodnikowi w historii, Tomaszowi Gollobowi. Bydgoszczanin zostanie oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski w swoim rodzinnym mieście, a co za tym idzie - będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, by podziękować mistrzowi za wszystko, co zrobił dla polskiego żużla. Ceremonia rozpocznie się na stadionie Polonii w dniu zawodów, o godzinie 17:30.

- Mamy jeszcze jedną niespodziankę dla kibiców. Gdy zaczynaliśmy organizować mecze Żużlowej Reprezentacji Polski, pierwszy z nich odbył się w 2011 roku w Toruniu. To właśnie reprezentacja z Tomaszem Gollobem na czele pokazała nam, że żużel może być sportem narodowym. 29 września Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Ja sam, jako kibic sportu wiem, że żużel to Tomasz Gollob, a Tomasz Gollob to Bydgoszcz. Jesteśmy dumni, że to tutaj nasz mistrz zostanie wprowadzony do galerii sław. Najlepiej to zrobić właśnie tutaj. W domu. Jako One Sport, bez Twojej pomocy nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Bardzo Ci za to dziękujemy - dodał Karol Lejman.

- Do tej pory zdobyliśmy dwa medale Speedway of Nations. Czas na złoto. W Bydgoszczy sprawdzimy się na tle obecnych mistrzów, dlatego ten mecz ma dla nas tak duże znaczenie. Zgrupowanie w Toruniu było bardzo udane. Myślę, że będziemy odpowiednio przygotowani do najważniejszych imprez tego sezonu. Cieszę się, że żużel w Bydgoszczy idzie w dobrym kierunku. To właśnie tutaj, 52 lata temu "odjechałem" swój pierwszy wyścig w polskiej lidze. Gdy po długiej przerwie przyjechałem na stadion i zobaczyłem, jak wszystko się zmieniło, nie wiedziałem, gdzie mam wjechać na parking. Zmiana jest niesamowita - zakończył trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Składy na mecz Polska - Rosja:

Rosja
1. Artiom Łaguta
2. Wadim Tarasienko
3. Grigorij Łaguta
4. Wiktor Kułakow
5. Emil Sajfutdinow
6. Andriej Kudriaszow

Polska
9. Bartosz Zmarzlik
10. Szymon Woźniak
11. Patryk Dudek
12. Bartosz Smektała
13. Janusz Kołodziej
14. Dominik Kubera

Organizatorzy informują, że kibice, którzy nabyli wejściówki na mecz Polska - Australia (który miał odbyć się w Toruniu) mają prawo do wymiany biletów na te, które obowiązywać będą podczas meczu Polska - Rosja.

Honorowym Patronem meczu Żużlowej Reprezentacji Polski jest Poseł do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki.

Mecz Polska - Rosja odbędzie się we wtorek, 29 września 2020 roku o godzinie 17:30. Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Trybuna Główna - 100 zł
Nowa Trybuna - 40 zł
Sektor A - 30 zł
Sektor B - 25 zł

Bilet rodzinny (A+B) - 1+1 oznacza jedna osoba dorosła + 1 dziecko do 18 roku życia (rocznikowo)
- 45 PLN (1+1)
- 65 PLN (1+2)
- 70 PLN (2+1)
- 95 PLN (2+2)

Zobacz także:
Piotr Żyto: Pawlicki staje się Pedersenem polskiego żużla
Gruz pod kasami - Gwardia od roku w rękach ABW

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×