KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Działał społecznie, dokładał własne pieniądze. Po 20 latach zrezygnował z żużla

Józef Lis przez 20 lat działał przy rzeszowskim żużlu, w końcu zrezygnował ze sprawowanych funkcji. Powód? - Spotkała mnie ze strony zarządu ZKS Stal Rzeszów ogromna, niezasłużona przykrość - mówi.

Dawid Borek
Dawid Borek
Patryk Rolnicki WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki
Przez 20 lat Józef Lis był działaczem i sponsorem żużla w Rzeszowie, przez ostatni rok pełnił funkcje prezesa sekcji żużlowej ZKS Stal i członka Zarządu RzTŻ. Zrezygnował z nich kilka tygodni temu.

Dlaczego? - Ponieważ za swoją społeczną pracę dla mojej ulubionej dyscypliny, którą wspierałem także w formie finansowej, spotkała mnie ze strony zarządu ZKS Stal Rzeszów ogromna, niezasłużona przykrość - mówi Józef Lis dla Nowiny24.pl.

Jak opisuje były już działacz rzeszowskiego żużla, sprawa rozbiła się o pieniądze. - Podczas wrześniowego posiedzenia Zarządu ZKS Stal po raz kolejny zapytałem prezesa klubu, pana Ryszarda Federkiewicza, kiedy zamierza oddać sekcji żużlowej zabrane z jej konta w 2019 roku pieniądze pochodzące z dotacji celowej miasta na jej działalność - tłumaczy.

Dodaje, że pod koniec ubiegłego roku, gdy sekcja musiała rozliczyć się z miejskiej dotacji, na koncie nie było żadnych środków. Wtedy Lis z własnego portfela wpłacił kilkanaście tysięcy zł. Gdy znów się o nie upomniał, w trakcie walnego zebrania zrobiło się gorąco.

- Spotkało się to z dużą krytyką, zaczęto wyjmować nieprawdziwe historie z przeszłości. Mocno zdenerwowany takim obrotem sprawy wyszedłem z zebrania. 24 września zarząd klubu wykluczył mnie z członka ZKS Stal. Złożone przeze mnie odwołanie od tej decyzji do sądu koleżeńskiego zostało odrzucone. Postanowiłem dać sobie spokój z żużlem. Działać, poświęcać czas, dojeżdżać, dawać swoje pieniądze i wyrzucają pana. Chyba nie tędy droga? - pyta Lis.

Zobacz też:
Żużel. Jaki skład będzie miał RzTŻ? Wielu zawodników wysyła oferty, na pewno zostanie Ilja Czałow
Żużel. Wilki Krosno w sezonie 2020. Zadanie wykonane na szóstkę, ale w składzie możliwe są duże zmiany

ZOBACZ WIDEO Żużel. Prezes Falubazu odsłania kulisy rozmów z Martinem Vaculikiem
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Kacperek Zgłoś komentarz
  I tym sposobem tacy różni " federkiewicze , nawrockie i inne gołodupce dorobkiewicze " wręcz likwidują możliwości współpracy z pasjonatami pokroju Pana Lisa
  Czytaj całość
  i jemu podobnymi . Jak sądzę na wiosnę znów okaże się że Rzeszowa nie będzie na żużlowej mapie Polski a długi będą spłacać brani z łapanki osobnicy z gębami pełnymi frazesów ale bez grosza .
  • stary_trener Zgłoś komentarz
   Panie Lis czegosie Pan spodziewal? Trza dawac i to najlepiej bardzo duzo i siedziec cicho, wtedy wszyscy beda zadowoleni. Prezesi duza wyplata podatki zaplaca a tacy jak Pan ma dawac i sie z
   Czytaj całość
   tego cieszyc. Dodam jeszcze o braku wyplat dla zawodnikow!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×