Żużel. Finał IM Wielkiej Brytanii do lat 21. Daniel Bewley zdobył upragniony tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Daniel Bewley na pierwszym planie.

Zwycięstwem Daniela Bewleya zakończył się środowy finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 21. Na torze w Berwick wygrał wszystkie wyścigi, choć triumf nie przyszedł mu łatwo. Na podium stanęli też Leon Flint i Anders Rowe.

Daniel Bewley nie miał dotąd szczęścia do finałów młodzieżowego czempionatu w swojej ojczyźnie. Rudowłosy żużlowiec w latach 2017-2018 odpadał w biegu barażowym, z kolei w ubiegłym roku zajął w finałowym wyścigu 4. miejsce. Tym razem szczęście mu dopisało i choć wygrał w środowy wieczór w Berwick wszystkie biegi, niewiele brakowało, by stało się inaczej.

Układ tabeli biegowej sprawił, że do starcia zdecydowanie najlepszych czterech zawodników zawodów doszło w czwartej serii w tym samym biegu. Obok Bewleya startowali w nim Leon Flint, Anders Rowe i Drew Kemp. W pierwszym podejściu przeszarżował ten ostatni, chcąc minąć Flinta, który prowadził. Kemp upadł, został wykluczony i przypłacił to utratą medalu. W powtórce z kolei Flint znów prowadził, ale na drugim okrążeniu Bewley zdołał go wyprzedzić.

21-latek z Betard Sparty Wrocław na koniec okresu juniorskiego zdobył więc swój pierwszy medal w krajowych mistrzostwach w tej kategorii i od razu złoty. W finałach do lat 19 (takie też odbywają się na Wyspach) tytuł także zdobył jeden. Było to w 2018 roku w Ipswich.

Wyniki (za: speedwayupdates.proboards.com):

1. Daniel Bewley - 15 (3,3,3,3,3) 2. Leon Flint - 14 (3,3,3,2,3) 3. Anders Rowe - 13 (3,3,3,1,3) 4. Drew Kemp - 12 (3,3,3,w,3) 5. Tom Brennan - 10 (1,2,2,3,2) 6. Jack Thomas - 8 (2,0,1,3,2) 7. Dan Thompson - 8 (1,1,2,2,2) 8. Joe Lawlor - 8 (1,2,2,1,2) 9. Jason Edwards - 6 (0,2,0,3,1) 10. Jordan Palin - 6 (2,0,1,2,1) 11. Joe Thompson - 5 (2,1,1,d,1) 12. Daniel Gilkes - 4 (2,2,-,-,-) 13. Jamie Halder - 4 (d,1,1,2,0) 14. Harry McGurk - 3 (2,1,0) 15. Tom Spencer - 3 (1,0,0,1,1) 16. Alex Spooner - 1 (d,1,0,0,0) 17. Mason Watson - 0 (0,0,0) 18. Kyle Bickley - 0 (d,d,-,-,-)

Bieg po biegu: 1. Rowe, J. Thompson, Spencer, Spooner (d) 2. Bewley, Thomas, Lawlor, Edwards 3. Kemp, Palin, D. Thompson, Halder (d) 4. Flint, Gilkes, Brennan, Bickley (d) 5. Kemp, Edwards, Spooner, Bickley (d) 6. Bewley, Brennan, J. Thompson, Palin 7. Flint, Lawlor, Halder, Spencer 8. Rowe, Gilkes, D. Thompson, Thomas 9. Bewley, McGurk, Halder, Spooner 10. Flint, D. Thompson, J. Thompson, Edwards 11. Kemp, Brennan, Thomas, Spencer 12. Rowe, Lawlor, Palin, Watson 13. Brennan, D. Thompson, Lawlor, Spooner 14. Thomas, Halder, McGurk, J. Thompson (d) 15. Edwards, Palin, Spencer, Watson 16. Bewley, Flint, Rowe, Kemp (w/u) 17. Flint, Thomas, Palin, Spooner 18. Kemp, Lawlor, J. Thompson, McGurk 19. Bewley, D. Thompson, Spencer, Watson 20. Rowe, Brennan, Edwards, Halder

CZYTAJ WIĘCEJ: W czwartek Memoriał Petera Cravena. Interesująca obsada, jest m.in. Jason Crump Szaleństwo na punkcie Roberta Lamberta. Chciała go prawie cała PGE Ekstraliga

Czy Daniel Bewley w 2021 roku powinien znowu startować w PGE Ekstralidze?