Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Zaoszczędzili na U24 i wydali na Vaculika. Prezes Stali mówi o taktyce na okres transferowy i cięciu kosztów

Hit transferowy z udziałem Martina Vaculika i podwyżka dla Bartosza Zmarzlika. Kibice pytają, skąd Moje Bermudy Stal weźmie na to pieniądze. Prezes uspokaja. Mówi o oszczędnościach na zawodniku do 24 lat wpływach z GP, sponsorach i cięciu kosztów.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
na pierwszym planie Martin Vaculik WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: na pierwszym planie Martin Vaculik

Moje Bermudy Stal mogła sobie pozwolić na transfer Martina Vaculika i lepszy kontrakt dla Bartosza Zmarzlika między innymi za względu na oszczędności na pozycjach seniorskich. Z klubu odeszli Niels Kristian Iversen i Krzysztof Kasprzak. Ich miejsce zajęli Marcus Birkemose i Rafał Karczmarz, którzy są zawodnikami zdecydowanie tańszymi. Stal wyda w obu przypadkach zdecydowanie mniej za podpisy pod kontraktami, a także za każdy zdobyty punkty. - Nie chcę wchodzić w tematy finansowe, ale mogę powiedzieć, że obaj żużlowcy zostaną wyposażeni w sprzęt przez klub. Wszystkim się zajmiemy i postaramy się, by niczego im brakowało - mówi prezes Marek Grzyb.

Moje Bermudy Stal świadomie odpuściła sobie wyścig o najbardziej rozchwytywanych zawodników do 24 roku życia. W Gorzowie od początku woleli postawić na "swoich" i wzmocnić się Martinem Vaculikiem. - Naszym zdaniem taka konfiguracja składu gwarantuje lepszy wynik - mówi prezes Grzyb.

Transfer Vaculika udało się zatem sfinansować po części z oszczędności na pozycjach U24. To nie oznacza jednak, że budżet zawodniczy pozostanie na takim samym poziomie. Stal i tak wyda kilkaset tysięcy więcej, bo w porównaniu z sezonem 2020 w górę poszły kontrakty Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Dyskusja o Apatorze Toruń. Eksperci oceniają ruchy kadrowe

- Warto jednak wspomnieć, że sukcesem zakończyły się obie tegoroczne rundy Grand Prix. To na pewno był zastrzyk finansowy dla klubu. Poza tym mocniej angażują się sponsorzy. Dokonaliśmy także w klubie restrukturyzacji. Wydajemy mniej na administrację - przekonuje prezes Marek Grzyb i dodaje, że budżet na pewno się zepnie, bo wszystko zostało racjonalnie policzone.

Z naszych informacji wynika, że większość żużlowców Moje Bermudy Stali otrzymała już zaliczki na sezon 2021. W każdym z przypadków to duża część sumy za podpis pod kontraktem. W tym gronie są Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Anders Thomsen i Szymon Woźniak. W Gorzowie nikt nie myśli także o renegocjacji kontraktów na wiosnę.

Zobacz także:
Jankowski wierzył, że Kubera i Smektała zostaną
Hansen po polsku powitał Ostrów

Czy Moje Bermudy Stal Gorzów zdobędzie w przyszłym sezonie jeden z medali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (24)
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×