Sezon żużlowy rozpocznie się w Gnieźnie. Pierwsze jazdy już w sobotę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: żużel na lodzie
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: żużel na lodzie
zdjęcie autora artykułu

Zimowa aura i ujemne temperatury sprawiły, że już w sobotę odbędą się pierwsze w tym roku jazdy w Polsce. Na Jeziorze Kłecko koło Gniezna przeprowadzona zostanie gala lodowa. Do charytatywnej rywalizacji przystąpią żużlowcy-amatorzy.

Dwunastu żużlowców-amatorów przystąpi do pierwszych w tym sezonie zawodów, które odbędą się w naszym kraju. Na zamarzniętym zbiorniku w Kłecku koło Gniezna przeprowadzona zostanie gala lodowa.

Wezmą w niej udział przedstawiciele trzech zespołów - Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno, AKŻ Rawicz oraz Old Boys Bydgoszcz.

Zawody składać się będą z rundy zasadniczej i biegu finałowego. W każdym z 21 wyścigów pod taśmą ustawi się po trzech zawodników. Zmagania toczyć się będą na dystansie czterech okrążeń.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Trzeba podkręcić sprzęty rolnicze podczas zawodów. Maciej Janowski tłumaczy dlaczego

- Impreza odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Niestety, na teren obiektu wstęp będą mieli jedynie zawodnicy i ich teamy. Zawody będą zamknięte dla publiczności - tłumaczy nam Błażej Skrzeszewski, prezes Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno.

W trakcie zawodów odbędzie się zbiórka środków na leczenie 16-miesięcznej Olgi Miśkiewicz, która walczy z SMA. Do celu pozostało jeszcze aż 7,5 mln złotych.

Początek sobotnich zawodów wyznaczono na godz. 13:13. Warto dodać, że po ponad 1,5-rocznej przerwie spowodowanej kontuzją do ścigania powróci Przemysław Nowak.

Lista startowa: 1. Przemysław Nowak (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 2. Artur Piotrowski (AKŻ Rawicz) 3. Michał Bartoszak (Old Boys Bydgoszcz) 4. Błażej Skrzeszewski (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 5. Mikołaj Niedzielski (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 6. Romuald Lisiecki (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 7. Tomasz Kowalski (AKŻ Rawicz) 8. Krzysztof Urban (Old Boys Bydgoszcz) 9. Krzysztof Lisiecki (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 10. Rafał Romaniak (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 11. Mirosław Drobnicki (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno) 12. Maciej Graczyk (Manutrans AKŻ Waleczne Orły Gniezno)

Początek zawodów: 13 lutego 2021 (sobota), godz. 13:13

Wydarzenie bez udziału publiczności.

Czytaj także:Aktualizacja kalendarza PZM. Wraca i Kryterium Asów! W lipcu Testimonal WoffindenaAndrzej Lebiediew musi poukładać chaos w głowie. Dalej marzy o PGE Ekstralidze i Grand Prix

Źródło artykułu:
Czy gale lodowe powinny odbywać się częściej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
UNIA LESZNO kks
11.02.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
i na ***** robicie jaja??? MY WAM DAMY POPALIC JAK ZA MIESIAC I TROCHE NADAL JAJA BY BYLY PREZENTOWANE...