Jon Cook nie żyje. Miał ledwie 55 lat

Nie żyje Jon Cook, który na przestrzeni ostatnich lat z sukcesami zarządzał takimi klubami jak Eastbourne Eagles i The Lakeside Hammers. Cook wywarł ogromny wpływ na brytyjski żużel. Odszedł mając zaledwie 55 lat.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jon Cook Twitter / Thurrock Hammers Ltd / Na zdjęciu: Jon Cook
We wtorek środowisko żużlowe na Wyspach Brytyjskich pogrążyło się w żałobie, po tym jak poinformowano o śmierci Jona Cooka. Do sezonu 2018 zarządzał on klubem The Lakeside Hammers, z którym odniósł on sporo sukcesów, ale musiał zrezygnować z pracy na rzecz żużla w pobliżu Londynu w związku ze sprzedażą gruntów, na których znajdował się stadion.

Cook w roku 2019 przeniósł się do Eastbourne i był to dla niego sentymentalny powrót. To właśnie z tamtejszymi "Orłami" związał się bowiem w pierwszej kolejności, obejmując funkcję promotora w roku 1993. Eastbourne Eagles pod wodzą Cooka wygrały ligę w sezonach 1995 i 2000.

Brytyjski działacz przeniósł się do The Lakeside Hammers w roku 2007. Z "Młotami" regularnie pojawiał się w play-offach ówczesnej Elite League.

W latach 2011-2014 pełnił funkcję wiceprezesa British Speedway, czyli organizacji nadzorującej żużel na Wyspach. To on stał za tym, by w niższych ligach gwarantowane starty mieli zawodnicy z Wielkiej Brytanii, co bez wątpienia przyczyniło się do rozwoju kilku karier.

- Wszyscy związani z British Speedway są zszokowani wiadomością o śmierci Jona. Nasze myśli są teraz z jego rodziną. Zawsze się z nim dobrze dogadywałem. Odbyliśmy wiele dyskusji na temat sportu. Odsunął się na bok, abym mógł zarządzać organizacją i to wiele mówi o nim jako o człowieku - przekazał Rob Godfrey, obecny prezes British Speedway, którego cytuje speedwaygp.com.

Jon Cook miał zaledwie 55 lat. Szczegóły dotyczące jego śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Czytaj także:
Iversen mówi o kontuzji i Unii Tarnów
Berntzon zawodzi działaczy z Ostrowa

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×