Żużel. Handicapowe ściganie w Bakersfield. Triumf 10-krotnego mistrza USA

Billy Janniro zwyciężył w zawodach rozgrywanych na torze w kalifornijskim Bakersfield. 10-krotny mistrz USA wywalczył komplet punktów. Zmagania toczyły się na zasadach turnieju handicapowego.
Mateusz Kozanecki
Billy Janniro Materiały prasowe / Na zdjęciu: Billy Janniro

Na torze w Bakersfield odbyła się ostatnia runda cyklu Spring Triple Crown. Tym razem rywalizacja toczyła się na zasadach handicapowych - zwycięzca biegu w kolejnej serii startował 30 jardów (ok. 25 m) od taśmy, drugi - 20 itd.

W tej formule najlepiej poradził sobie Billy Janniro. 10-krotny mistrz Stanów Zjednoczonych wygrał we wszystkich pięciu wyścigach. Drugie miejsce zajął Austin Novratil, a trzecie Russell Green.

Nieźle spisał się Wilbur Hancock, dla którego to pierwszy sezon w dorosłym żużlu. Tym razem najstarszy syn Grega Hancocka zajął 9. miejsce. W trzech startach zdobył łącznie 5 punktów.

W klasyfikacji generalnej "Potrójnej Wiosennej Korony" był Max Ruml, który wyprzedził ostatecznie o dwa "oczka" Billy'ego Janniro. Trzeci był Austin Novratil, a Hancock 14.

Punktacja (za: speedwaybikes.com):
1. Billy Janniro - 15 - 1. miejsce w finale
2. Austin Novratil - 12 - 2. miejsce w finale
3. Russell Green - 11 - 3. miejsce w finale
4. Max Ruml - 12 - 4. miejsce w finale