KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Dwa podkarpackie ośrodki zacieśniają współpracę. Efekty mają być imponujące

Szkolący miniżużlowców Spartan Przemyśl nawiązał przed sezonem współpracę z Cellfast Wilkami Krosno. Oba kluby chcą zacieśniać współpracę, która ma pozwolić na rozwój żużla w tych miastach.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
adept szkółki i trener Ireneusz Kwieciński Materiały prasowe / Mateusz Biskup / Na zdjęciu: adept szkółki i trener Ireneusz Kwieciński
Aktualnie Cellfast Wilki Krosno są liderem eWinner 1. Ligi. Spartan Przemyśl w tym samym czasie pomimo problemów związanych z brakiem wsparcia ze strony miasta, stara się rozwijać sekcję miniżużla. Plany są ambitne, jednak do powołania ligowej drużyny droga jest daleka. Oba kluby nawiązały ze sobą współpracę.

Jak ona przebiega? - Uważam, że to co najlepsze dopiero przed nami. Na tę chwilę dostaliśmy mega pozytywne bodźce w postacie motywacji. Poza aspektem finansowym, nasz zawodnik zostanie doposażony w motocykl 250 cc. Myślę że w dalszym etapie współpraca przebiegać może na szerszą skalę, co przyniesie obustronne korzyści - powiedział Maciej Gilowski, prezes Spartana w rozmowie z WP SportoweFakty.

Działacze z Przemyśla są pod wrażeniem działań krośnian. - To są ludzie z pasją i już niejednokrotnie przekonałem się, że możemy na nich liczyć na każdej płaszczyźnie. Podstawowym planem jest to, aby jak największa liczba naszych adeptów trafiała do Akademii Wilków i nie mówię tu tylko o pustych cyfrach, bo wraz z liczbą adeptów powinny iść równomiernie umiejętności - zauważył Gilowski.

- Jednym słowem będziemy stawiać na jakość. Jak już wspomniałem wcześniej, do tej pory adepci szlifowali głównie rzemiosło podczas treningów, natomiast teraz chcemy zrobić kolejny krok i stworzyć drużynę, która będzie zdobywała cenne doświadczenie podczas zawodów. Żaden trening nie oddaje tego, co zawody na torze - podsumował Maciej Gilowski.

Czytaj także: 
"Państwowe spółki powinny wspierać równo" 
Przedpełski pokazał klasę w Malilli

ZOBACZ WIDEO Jest dobrze, może być jeszcze lepiej. Jakub Miśkowiak mówi, nad czym musi jeszcze pracować
Czy liczysz na to, że w Polsce powstanie więcej ośrodków szkolących miniżużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
  Ela 28 to, że kogoś nie lubię nie oznacza, że nie potrafię być obiektywny, dużo biedniejsze Krosno, odrazu zainwestowało w szkolenie, a milionerzy z Lublina do dziś mają z tym problem
  Czytaj całość
  taka właśnie różnica.
  • Kylie Minogue Zgłoś komentarz
   To mojej strony pytanie czemu ekipa Spartana nie dojechała na spotkanie DMP na miniżużlu w zeszłym tygodniu?
   • Ela 28 Zgłoś komentarz
    @ZKS Stal Rzeszów.: Przecież jesteś na NIE dla Krosna, tak samo jak dla Lublina. Po co teraz piszesz coś innego niż myślisz. Hipokryzja?
    • Laszlo84 Zgłoś komentarz
     Żaden trening nie oddaje tego, co zawody na torze Tak zaczynali mistrzowie od miniżużla
     • intro Zgłoś komentarz
      szkoda że ten sport jest taki drogi, i pół-amatorzy nie mogą nawet pomarzyć o założeniu klubu
      • Polish Speedway Zgłoś komentarz
       Ja to bym chciał, żeby powstał ośrodek żużlowy na północnym wschodzie kraju. Na przykład taki Olsztyn.
       • neomis Zgłoś komentarz
        Mam nadzieję, że za 4-5 lat będziemy w Krośnie mieli 5 juniorów na poziomie gwarantującym wygrywanie zawodów MDMP. Jeśli koniunktura na żużel się utrzyma i poziom finansowania będzie
        Czytaj całość
        należyty, to Kwiecina - który woli pracować z młodzieżą niż prowadzić zespół - powinien nam oszlifować kilku chłopaków. Koniec z pożyczaniem zawodników typu Patryk Zieliński. Fajnie jakby Spartan kiedyś dołączył do rozgrywek seniorskich, można byłoby mieć w Przemyślu klub filialny. Akurat w Przemyślu wielka bieda ze sportem, więc przy wsprarciu Krosna, żużel mógłby przebić się do świadomości mieszkańców i zrobiłaby się moda na ten sport.
        • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
         Krosno idzie jak burza, Pan Waliszko na studia telewizyjnego się nie nadaje, ale do zarządzania jak najbardziej. Z takiej ruiny w 2 lata zrobić coś takiego, naprawdę szacun.zobaczymy co
         Czytaj całość
         dalej.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×