Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Devils - Stal. Mniej dziur w zespole gospodarzy. Zdecydowany lider u rzeszowian [NOTY]

Trans MF Landshut Devils pokonały 7R Stolaro Stal Rzeszów (49:39). W zespole gospodarzy najlepsi byli Kai Huckenbeck i Dimitri Berge, w ekipie z Podkarpacia zaskoczył Hubert Łęgowik.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kai Huckenbeck w barwach Trans MF Landshut Devils WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck w barwach Trans MF Landshut Devils
Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 5-. Lider Diabłów z Landshut generalnie prezentował się bardzo dobrze, jednak zaliczył jedną sporą wpadkę. W 7. biegu przegrał z Dawidem Rempałą, nie nawiązując walki z rywalami. Później jednak stracił już tylko punkt i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Valentin Grobauer 2+. Najsłabszy z seniorów Diabłów nie zdobył wielu punktów, jednak w biegach z jego udziałem sporo się działo. W siódmym wyścigu walczył nieskutecznie z Hubertem Łęgowikiem o drugą pozycję,później już poradził sobie z Dawidem Rempałą.

Martin Smolinski 4. Były uczestnik cyklu Grand Prix pojechał w kratkę, choć jego wynik punktowy mógł być dużo lepszy, gdyby nie drugie ostrzeżenie w biegu, który zakończył się ostatecznie wynikiem 2:3. Mimo wszystko po jeździe Niemca widać poprawę, prezentuje się już lepiej niż na początku sezonu.

ZOBACZ WIDEO Wyraźny progres u Pawła Przedpełskiego. Co stoi za jego odmianą?

Michael Haertel 4. Solidny występ Haertela. Zawodnik U-24 Trans MF Landshut Devils zdobył 7 punktów i 2 bonusy, choć jednak brakowało błysku z jego strony.

Dimitri Berge 5. Najrówniej jadący zawodnik zespołu z Bawarii. Po trzech biegach miał komplet punktów, choć ostatnia "trójka" padła jego łupem po tym, jak po jego ataku upadł Karol Baran. W końcówce meczu, gdy zwycięzca był już jasny, Berge dwukrotnie przegrał z Hubertem Łęgowikiem.

Norick Bloedorn 3-. Młody Niemiec rozbudził apetyty kibiców meczem w Daugavpils. Teraz zdobył 5 punktów, jednak poza biegiem juniorów nie było widać u niego błysku.
Mario Niedermeier 1. Najsłabszy zawodnik meczu. Jedyne punkty zdobył z urzędu, gdy na torze pojawiło się dwóch zawodników. Przegrał wówczas z rywalem o niemal pół okrążenia.

Noty dla zawodników 7R Stolaro Stali Rzeszów:

Adrian Cyfer 2+. Z pewnością nie tego spodziewał się Cyfer schodząc do 2. Ligi Żużlowej. Przez cały mecz pokonał po razie Grobauera, Niedermeiera i Haertela, do tego dwa razy przyjeżdżając na ostatniej pozycji.

Dawid Stachyra 2-. Na pewno nie tego spodziewał się po tym sezonie Stachyra. W niedzielę wyjechał na tor dwa razy, pokonując tylko Mario Niedermeiera. Później były za niego stosowane rezerwy.

Karol Baran 4. Powrót w wielkim stylu. Karol Baran znów ściga się na torach żużlowych i zaczął bardzo dobrze. Pomimo upadku, po którym nie zgadzał się z decyzją sędziego, po czterech wyścigach miał już 8 punktów. Na jego ogólną ocenę wpływa jednak słabsza końcówka spotkania.

Patryk Rolnicki 2. Jedynym plusem pokonanie Noricka Bloedorna. Ocenę Rolnickiemu wystawił Michał Widera, który stosował za niego roszady taktyczne.

Hubert Łęgowik 5. Zdecydowanie najlepszy zawodnik 7R Stolaro Stali. Zaczął od wpadki, którą była niewątpliwie podwójna przegrana w 3. biegu. Później było już dużo lepiej - w kolejnych pięciu wyścigach zdobył już 13 punktów.

Mateusz Majcher 3+. Bardzo dobry początek zawodów. Co prawda w pierwszym biegu przegrał z Bloedornem, później jednak przyjechał przed Grobauerem i właśnie Bloedornem. Pod koniec meczu nie pomógł jednak wydatnie drużynie.

Dawid Rempała 3. Na jego duży plus podwójne zwycięstwo w 7. biegu, kiedy pokonał parę Huckenbeck - Grobauer. Rempale w osiągnięciu pozytywnego wyniku przeszkodziła taśma, w którą wjechał w 12. biegu.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Żyto: Pisali, że nie mam jaj 
Ważny remis. GKM ma duży problem

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Który zawodnik był najlepszym podczas meczu w Landshut?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×