Żużel. Lokomotiv - PSŻ. Łotewscy juniorzy robią różnicę. PSŻ niczym ser szwajcarski [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Ricards Ansviesulis
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Ricards Ansviesulis
zdjęcie autora artykułu

Optibet Lokomotiv Daugavpils zaczął od mocnego uderzenia ze SpecHouse PSŻ-em Poznań i potem tylko kontrolował przebieg meczu. Łotysze pokazali potencjał głębi swojego składu, natomiast u Skorpionów uwypukliły się wszystkie braki.

[b]

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:[/b]

Jewgienij Kostygow 5+. Był świetnie dysponowany. Autor najlepszego czasu dnia. Zdobył najwięcej punktów w meczu. Tylko raz uznał wyższość rywala, kiedy to przebłysk talentu miał Rafał Karczmarz. Poza tym występ bliski ideału. Ma wszystko, aby być jednym z najlepszych zawodników w tej lidze.

Ernest Matjuszonok 2. Świetny pierwszy bieg. Potem trzy starty do zapomnienia. Stać go na zdecydowanie więcej. Szczególnie na własnym stadionie.

Hans Andersen 2. To było słabe spotkanie doświadczonego Duńczyka. Dobrze spisał się w pierwszym biegu, a potem już pikował w dół. W niedzielę miał jednak spore problemy sprzętowe, m.in. defekt na próbie toru oraz podczas meczu.

ZOBACZ WIDEO Żużlowiec Falubazu opowiada, jak zespół zareagował na porażkę z Włókniarzem

Oleg Michaiłow 4+. Młody Łotysz udowodnił, że ma wielki potencjał. W swoim drugim starcie został wykluczony i po tej decyzji sędziego zachował się nieładnie. Jednak to go nie rozproszyło i w kolejnych startach ponownie był bardzo szybki. Z pewnością będzie gwiazdą drugoligowych torów.

Tomas H. Jonasson 4+. Tylko dwukrotnie musiał uznać wyższość jednego z rywali. Poza tym bardzo szybki zarówno na starcie, jak i trasie. Taki stranieri to wartość dodana dla każdego zespołu na poziomie 2. LŻ.

Francis Gusts 4. Do momentu startu w biegu nominowanym był świetny. Jednak w swoim ostatnim starcie pokazał, że jeszcze brakuje mu nieco chłodnej głowy. Umiejętności jednak ma bardzo duże. Czy 2. LŻ w jego przypadku to nie jest strata czasu?

Ricards Ansviesulis 5. Bardzo dobry występ młodego Łotysza. Raz tylko musiał uznać wyższość rywala, kiedy to przebłysk talentu miał Rafał Karczmarz. Podobnie jak w przypadku Gustsa, szkoda, że taki junior jeździ na poziomie 2. LŻ.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań:

Robert Chmiel 1. Kolejny bardzo słaby mecz w wykonaniu tego zawodnika. Wychowanek ROW-u był tłem dla rywali. Słabo dysponowany na starcie, taki sam poziom prezentował na trasie.

Rafał Karczmarz 3. Forma Rafała Karczmarza w niedzielnym spotkaniu była mocno sinusoidalna. Potrafił w ogóle nie włączyć się do walki o punkty, aby w kolejnym biegu zdecydowanie wygrać. Na pewno ma potencjał na to, aby być gwiazdą 2. Ligi Żużlowej, ale musi ustabilizować formę.

Jonas Seifert-Salk 2+. Młody Duńczyk zawiódł swoją postawą. W tym roku miewał już lepsze mecze. Co prawda, w 5. biegu razem z Larsem Skupieniem wygrali podwójnie i dali sygnał do odrabiania strat, jednak w kolejnych startach już nie jechał tak dobrze. O ile ze startu wychodził nieźle, tak na trasie był dosyć wolny i tam tracił punkty.

Lars Skupień 3+. Chyba najtrudniejszy zawodnik do oceny. Punktowo jego występ nie był dobry. Jednak potrafił podjąć rękawice i walczył z rywalami na trasie. To kolejny jego mecz, w którym pokazuje, że ten sezon jest w jego wykonaniu lepszy niż poprzednie.

Kevin Woelbert 4. Pierwszy bieg w wykonaniu Niemca mógł przestraszyć poznańskich kibiców. Jednak w kolejny startach pokazał, że jest tym zawodnikiem, który ma być liderem i odpowiada za wynik zespołu. Zdobył najwięcej punktów w zespole. Potrafił walczyć na trasie, a do tego z biegu na bieg wyciągał trafne wnioski.

Jakub Szpytma 1. Jego heroiczna walka o 1 punkt z 10. biegu przejdzie do historii. Upadł na mecie jak olimpijczyk kończący maraton, jednakże pamiętajmy, że to były darmowe punkty i ich strata byłaby dla niego wstydem. Poza tym, w ogóle nie liczył się w stawce.

Jan Rachubik 1. Historyczny występ tego zawodnika, bowiem zdobył pierwszy ligowy punkt w karierze. Jednak zdobył go w biegu młodzieżowym po tym jak jadący przed nim kolega z zespołu doznał defektu. Poza tym biegiem nie był nawet blisko zdobycia punktów.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Vaculik z kolejnym tytułem Zobacz także: Zmiana daty słynnego turnieju

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
P0ZNANIAK
5.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Moje noty są następujące: Kevin - 5, Rafał i Lars - 4, Jonas - 3, Robert i młodzieżowcy - 1