KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. COVID-19 znów zaatakował w PGE Ekstralidze. Żużlowiec z pozytywnym wynikiem testu

Kolejny przypadek koronawirusa w PGE Ekstralidze. COVID-19 zaatakował drużynę ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Jeden z żużlowców został poddany izolacji i w najbliższym czasie musi zapomnieć o występach.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Roman Lachbaum WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Roman Lachbaum

Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał Roman Lachbaum - poinformowała w środowy poranek PGE Ekstraliga. W związku z tą sytuacją podmiot nadzorujący rozgrywki, jak i ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz wdrożyły procedury przewidziane na tę okoliczność. Dla Rosjanina oznacza to spędzenie najbliższych dni w izolacji.

Zgodnie z regulaminem, Lachbaum nie będzie mógł pomóc swojej ekipie w meczach ligowych do momentu otrzymania statusu ozdrowieńca (29 lipca). Ważne jest to, że żużlowiec ekipy z Grudziądza nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami kadry ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u i pracownikami klubu, więc ryzyko rozprzestrzeniania choroby jest niewielkie.

Regulamin sanitarny PGE Ekstraligi zobowiązuje zawodników, jak i ich mechaników oraz członków teamów, do regularnego poddawania się badaniom na obecność koronawirusa - nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek. Muszą oni skorzystać z testów genetycznych RT-PCR, które opłaca klub.

"Warunkiem zwolnienia z testów genetycznych dla obcokrajowca jest zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z odpowiednimi przepisami z kraju wykonania szczepienia za pomocą szczepionki dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej" - informuje PGE Ekstraliga.

W przypadku polskich żużlowców z testów zwalnia zaświadczenie z systemu e-pacjent o wykonanym szczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Koronawirus zaatakował ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz już wcześniej - na początku sezonu z COVID-19 zmagali się m.in. Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak oraz Kacper Łobodziński.

Czytaj także:
Zawodnik ujawnił, że proponowano mu odpuszczenie meczu!
To w tym klubie za rok ma jeździć Maksym Drabik

ZOBACZ WIDEO To on może najbardziej zagrozić Polakom w walce o tytuł mistrza świata!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×