KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel na świecie. Świetna jazda Krakowiaka w Szwecji. Marcus Birkemose pokazał klasę

Norbert Krakowiak zaliczył świetny występ w szwedzkiej Allsvenskan League (2. poziom), a jego Indianerna Speedway utrzymała się na pozycji lidera rozgrywek. W Fjelsted bliski wywalczenia kompletu punktów był Marcus Birkemose.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Norbert Krakowiak na pierwszym planie WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Norbert Krakowiak na pierwszym planie
Zestawienie rozpoczynamy od uzupełnienia wyników turnieju w Tampere z 8 sierpnia, gdzie bezbłędny okazał się Niilo Vuolas. Na podium stanęli oprócz niego Niklas Sayrio oraz Joni Laukkanen. W finale pojechał ponadto Marcus Maximus Lill z Estonii.

W minionym tygodniu przeprowadzono cztery mecze w ramach szwedzkiej Allsvenskan League (2. poziom rozgrywek). Fantastycznie na torze w Kumli spisał się Norbert Krakowiak zdobywając komplet punktów. Zupełnie nieudany występ zaliczył za to Maksymilian Bogdanowicz, który w Hagfors ukończył jeden wyścig. Liderem rozgrywek jest Indianerna.

Jan Macek po raz kolejny potwierdził, że zanotował w ostatnim czasie ogromny progres. Tym razem z 15 punktami na koncie zwyciężył w II rundzie mistrzostw Czech do lat 19. Pokonał Petra Chlupaca i Jana Kvecha.

ZOBACZ WIDEO Czy Hampel i Lampart mieli pretensje do Kubery?

W sobotę odbyło się także kolejne spotkanie w ramach ligi francuskiej. Marmande bez trudu pokonało La Reole 52:34, a liderami gospodarzy byli Dimitri Berge oraz Troy Batchelor. Fatalnie w szeregach gości spisał się Ondrej Smetana.

Bardzo udany występ w duńskiej Division 1 zaliczył Marcus Birkemose. Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów i SpecHouse PSŻ Poznań zdobył 14 punktów, a jego Fjelsted pewnie zwyciężyło na swoim torze. Z takim samym dorobkiem zmagania ukończył Benjamin Basso.

Punktacja:

(08.08) Turniej indywidualny - Tampere (za: speedway-forum.de)
1. Niilo Vuolas - 18 (3,3,3,3,3,3) - 1. w finale
2. Niklas Sayrio - 15 (3,2,2,3,3,2) - 2. w finale
3. Joni Laukkanen - 14 (3,3,3,2,2,1) - 3. w finale
4. Markus Maximus Lill - 12 (2,2,3,3,2,0) - 4. w finale
5. Max Koivula - 9 (2,3,2,1,1)
6. Roope Mattson - 7 (1,1,2,2,1)
7. Aadam Seermaa - 5 (2,2,1,u,u)
8. seppo Pitkaemaeki - 4 (1,1,0,2,0)
9. Esko Myllaeri - 6 (0,1,1,1,3) - 1. w finale pocieszenia
10. Jarkko Kunnaskari - 4 (0,0,1,1,2) - 2. w finale pocieszenia
11. Aarni Heikkilae - 2 (1,0,0,0,1) - 3. w finale pocieszenia
12. Topi Mustonen - 0 (-,-,-,d,-)

***

(09.08) 4. kolejka Allsvenskan League: Griparna Nykoeping - Team Rapid (za: SVEMO)

Griparna Nykoeping - 54:
1. Kim Nilsson - 15 (3,3,3,3,3)
2. Alex Johansson - 8+2 (1,2*,2*,2,1)
3. Anton Karlsson - 7+2 (0,2,2*,1*,2)
4. John Lindman - 9+2 (3,1*,3,2*,-)
5. Peter Ljung - 12 (d,3,3,3,3)
6. Alexander Liljekvist - 3+1 (1,0,0,1,1*)
7. Liam Olsson Andersson - 0 (0)

Team Rapid - 36:
1. Linus Ekloef - 11 (2,d,2,2,3,2)
2. Rasmus Broberg - 6+2 (0,3,1*,1,1*)
3. Philip Hellstroem-Baengs - 5 (2,2,1,u/-,-)
4. Johannes Stark - 4+2 (1*,1*,0,0,2)
5. Joel Kling - 7 (3,1,0,-,3)
6. Maximilian Belsing - 3+1 (2*,0,1,0,0)
7. Aleks Lundquist - 0 (u,0)

***

(11.08) Allsvenskan League: Vargarna Norrkoeping - Griparna Nykoeping (za: SVEMO)

Vargarna Norrkoeping - 50:
1. Mathias Thoernblom - 13 (2,3,3,3,2)
2. Jonas Knudsen - 6 (0,1,1,1,3)
3. William Bjoerling - 5+2 (2*,0,1,w,2*)
4. Kevin Pedersen - 12 (3,2,3,1,3)
5. Tim Soerensen - 12+1 (3,3,2,3,1*)
6. Willy Andersson - 2 (1,0,0,0,1)

Griparna Nykoeping - 40:
1. Kim Nilsson - 17 (3,3,3,2,3,3)
2. Alex Johansson - 5 (1,1,1,2,0)
3. Kenneth Hansen - 6 (1,2,2,0,1)
4. Alexander Liljekvist - 3+1 (0,1*,0,-,2)
5. Anton Karlsson - 9+2 (2,2,2,1*,2*,0)
6. Liam Olsson Andersson - 0 (0,0,0,-,0)

***

(11.08) Allsvenskan League: Indianerna Speedway - Team Rapid

Indianerna Speedway - 49:
1. Joel Andersson - 7+1 (1,3,1,1,1*)
2. Gustav Grahn - 2 (0,0,-,0,2)
3. Ludvig Lindgren - 10 (1,2,3,2,2)
4. Jonatan Grahn - 11+3 (3,1*,2*,3,2*)
5. Norbert Krakowiak - 15 (3,3,3,3,3)
6. Christoffer Selvin - 2 (1,-,1,0,-)
7. Ludvig Selvin - 2 (0,2,0)

Team Rapid - 41:
1. Linus Ekloef - 9 (3,3,2,1,0)
2. Joel Kling - 7+1 (2*,0,0,2,3)
3. Rasmus Broberg - 6 (0,2,3,0,1)
4. Johannes Stark - 7+1 (2,1*,0,3,1)
5. Daniel Henderson - 4+2 (2,1*,0,1*,0)
6. Maximilian Belsing - 8 (0,2,1,2,3)
7. Alexander Sundkvist - ns

***

(11.08) Allsvenskan League: Valsarna Hagfors - Smalanningarna (za: SVEMO)

Valsarna Hagfors - 64:
1. Victor Palovaara - 11+1 (3,3,3,-,2*)
2. Jesse Mustonen - 10+3 (2*,2*,1,2*,3)
3. Leon Flint - 11+1 (3,3,2*,3,0)
4. Jonathan Ejnermark - 8+1 (0,2*,3,3,u)
5. Alexander Woentin - 15 (3,3,3,3,3)
6. Emil Millberg - 6+2 (2*,1,1,2*,-)
7. Jeremia Thelaus - 3 (1,2)

Smalanningarna - 26:
1. Noel Wahlqvist - 6 (d,1,2,1,2)
2. Tony Gudbrand - 2 (1,0,0,0,1)
3. Casper Henriksson - 12+1 (2,2,2,2,3,1*)
4. Emil Poertner - 2+1 (1*,0,0,0,1)
5. Maksymilian Bogdanowicz - 1 (w,1,w,w,-)
6. Theo Johansson - 3 (1,0,1,1,0)

***

(11.08) II runda IM Czech do lat 19 - Pardubice (za: speedwaya-z.cz)
1. Jan Macek - 15 (3,3,3,3,3)
2. Petr Chlupac - 13 (2,2,3,3,3)
3. Jan Kvech - 12+3 (3,3,3,3,w)
4. Daniel Klima - 12+2 (3,3,2,2,2)
5. Pavel Kuchar - 11 (2,3,2,2,2)
6. Jan Jenicek - 10 (1,1,2,3,3)
7. Daniel Silhan - 10 (2,2,1,2,3)
8. Bruno Belan - 8 (1,2,3,1,1)
9. Milan Dobias - 7 (0,2,1,2,2)
10. Adam Bednar (250cc) - 6 (0,1,2,1,2)
11. Jakub Exler - 5 (1,1,1,1,1)
12. Vojtech Zamazal - 4 (3,0,0,0,1)
13. Josef Novotny (250cc) - 3 (2,0,1,0,0)
14. Michal Bastecky - 1 (0,1,w,-,-)
15. Radek Bambuch - 1 (1,0,w,-,-)
16. Jakub Sazovsky - 0 (w,-,0,-,w)

***

(13.08) Fast Fridays - Auburn (za: speedwaybikes.com)
1. Charlie Venegas
2. Billy Janniro
3. Tyler Warren
4. Rheten Todd
5. Bart Bast
6. Louie Mersaroli
7. Anthony Dion
8. Daniel Faria
9-12. Gregory Moore
9-12. Timothy Dion
9-12. Derik Denzin
9-12. Dylan Wagner
13-15. Rees Todd
13-15. Shawn Eldredge
13-15. Will McCloskey
16. Fred Cook

***

(14.08) Ligue Nationale de Speedway: Marmande - La Reole

Marmande - 52:
1. Dimitri Berge - 15+1 (2,3,3,3,1*,3)
2. Stephane Tresarrieu - 5 (d,2,1,1,1,0)
3. Mathieu Tresarrieu - 12+2 (2*,2*,3,3,2,0)
4. Troy Batchelor - 15+1 (3,3,2*,1,3,3)
5. Gabriel Dubernard - 5+3 (1*,2*,0,2*)
6. Julien Cayre - ns

La Reole - 34:
1. Nicolas Covatti - 15 (3,1,0,6!,w,3,2)
2. Hynek Stichauer - 8+1 (1,3,0,2,1,1*)
3. Ondrej Smetana - 2 (0,0,d,0,0,2)
4. Josef Franc - 9+2 (1,2,1,2*,2,1*)
5. Thomas Valladon - 0 (w,d,0)
6. Baptiste Comblon - ns

***

(14.08) Division 1 - Korskro (za: dmusport.dk)

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 43:
1. Matias Nielsen - 11 (3,3,3,2)
2. Claus Vissing - 10 (3,3,2,2)
3. Emil Breum - 9 (0,2,3,3,1)
4. Esben Hjerrild - 13 (3,2,3,2,3)

II Outrup Speedway Club - 26:
1. Tim Soerensen - 9 (2,3,3,1)
2. Lasse Bjerre - 11 (1,3,2,3,2)
3. Michael Thyme - 2 (1,1,0,0)
4. Bastian Borke - 4 (1,2,0,0,1)

III Vojens Speedway Klub - 23:
1. Jesper Knudsen - 13 (3,2,2,3,3)
2. Jonas Knudsen - 5 (0,1,2,0,2)
3. Brayden McGuinness - 0 (0,0,0,-)
4. Nick Agertoft - 5 (0,1,0,1,3)

IV Holsted Speedway Klub - 16:
1. Kevin Juhl Pedersen - 3 (2,0,1,0)
2. Mark Beyer - 5 (2,1,1,1,0)
3. Andreas Kaag Jensen - 4 (2,0,1,1)
4. Nicolai Heiselberg - 4 (1,2,0,0,1)

***

(14.08) Division 1 - Fjelsted (za: dmusport.dk)

I Fjelsted Speedway Klub - 39:
1. Marcus Birkemose - 14 (3,3,3,3,2)
2. Benjamin Basso - 14 (3,3,3,3,2)
3. Rune Thorst - 7 (1,3,0,3)
4. Christian Jervelund - 4 (2,0,0,2)

II Brovst Speedway Club - 26:
1. Tobias Thomsen - 8 (2,2,3,0,1)
2. Lasse Poertner - 7 (1,2,2,1,1)
3. Emil Poertner - 9 (1,1,2,2,3)
4. Frederik Pedersen - 2 (1,1,w,-)

III Slangerup Speedway Klub - 23:
1. Silas Hoegh - 10 (3,2,w,2,3)
2. Jacob Bukhave - 6 (3,2,1,0,0)
3. Ludvig Selvin - 4 (2,1,1,w)
4. William Drejer - 3 (0,1,2,0)

IV Munkebo Speedway Club - 19:
1. Marius Nielsen - 12 (2,3,3,1,3)
2. Jannik Soerensen - 3 (d,0,1,2,0)
3. Chris Gade - 3 (0,0,2,1)
4. Henrik Lorentsen - 1 (0,0,0,1)

***

(14.08) Division 2 - Korskro (za: dmusport.dk)

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 43:
1. Thomas Soerensen - 10 (3,3,3,1)
2. Henry van der Steen - 13 (3,2,2,3,3)
3. Sune Juister - 13 (2,2,3,3,3)
4. Viktor Peter Larsen - 7 (1,3,2,1)

II Slangerup Speedway Klub - 35:
1. Mika Meijer - 12 (3,3,3,2,1)
2. Patrick Skaarup - 9 (3,2,2,2)
3. Malthe Vang Vedel - 9 (2,1,2,3,1)
4. Birk Emil Olsen - 5 (1,1,1,2)

III Vojens Speedway Klub - 29:
1. Chris Waennerstroem - 12 (1,3,3,3,2)
2. Mikkel Larsen - 8 (2,2,1,1,2)
3. Noah Moos - 6 (2,1,1,2)
4. Oliver Christensen - 3 (1,u,1,1)

IV Brovst Speedway Club - NS

***

(14.08) Division 2 - Silkeborg (za: dmusport.dk)

I Fjelsted Speedway Klub - 34:
1. James Pearson - 12 (3,2,1,3,3)
2. Martin Moeller Oevig - 5 (1,1,1,2)
3. Lars Zandvliet - 3 (1,1,1,0)
4. Rasmus Pedersen - 14 (3,3,3,3,2)

II Holsted Speedway Klub - 27:
1. Mads Dalum - 9 (2,3,1,2,1)
2. Nikolaj Zeberg - 8 (1,1,3,3,0)
3. Liam May - 8 (0,3,3,2)
4. Ole Knudtzen - 2 (0,0,0,2)

III Fjelsted Speedway Klub 2 - 26:
1. Hjalte Nyygard - 8 (2,2,2,0,2)
2. Tom Finger - 4 (2,1,0,1)
3. Thomas Kring - 14 (3,2,3,3,3)
4. Oliver Thrane - 0 (w,-,-,-)

IV Silkeborg Speedway Club - 20:
1. Kalle Greve - 7 (3,0,2,1,1)
2. Richard Byskov Cavazzi - 5 (1,2,2,0)
3. Malthe Ulstrup - 0 (0,d,u,-)
4. Oliver Kirkegaard - 8 (2,3,2,1,0)

***

(14.08) 18. runda Division 1 - Nässjö (zakończone po 16 biegach)

I. Team DaLej - 41:
1. Casper Henriksson - 12 (3,3,3,3)
2. Sammy Van Dyck - 11 (2,3,3,3)
3. Avon Van Dyck - 9 (3,3,3,w/u1)
4. Tony Gudbrand - 9 (3,2,2,2)

II. Vikingarna - 26:
1. Emil Millberg - 6 (2,w/u,2,2)
2. Theo Johansson - 7 (2,2,1,2)
3. Benny Johansson - 11 (3,3,2,3)
4. Sebastian Glimfjäll Johansson - 4 (1,d,2,1)

III. Indianerna - 13:
1. brak zawodnika
2. Alexander Jacobsson Sundkvist - 4 (1,2,0,1)
3. Hugo Lundahl - 9 (2,2,3,2)
4. brak zawodnika

IV. Nässjö - 11:
1. Philip Olofsson - 2 (1,1,0,w/2m.)
2. Edwin Pohjantähti - 1 (w/u,1,w/2m.,-)
3. Erik Persson - 5 (1,w,1,3)
4. Mikael Axelsson - 3 (0,1,1,1)

***

(15.08) Division 1 - Brovst (za: dmusport.dk)

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 31:
1. Claus Vissing - 11 (3,3,3,2)
2. Emil Breum - 10 (2,2,3,2,1)
3. Esben Hjerrild - 9 (2,1,3,3)
4. Brayden McGuinness - 1 (1,d,0,w,0)

II Fjelsted Speedway Klub - 29:
1. Benjamin Basso - 10 (2,3,1,1,3)
2. Norick Bloedorn - 10 (1,1,3,3,2)
3. Rune Thorst - 5 (d,3,1,1)
4. Rasmus Pedersen - 4 (2,0,1,1)

III Outrup Speedwa Club - 24+3:
1. Tim Soerensen - 14 (3,3,2,3,3) +3
2. Michael Thyme - 2 (1,1,d,d)
3. Nicolai Heiselberg - 2 (w,0,2,0)
4. Bastian Borke - 6 (0,1,w,3,2)

IV Brovst Speedway Club - 24+2:
1. Tobias Thomsen - 5 (3,2,u,0)
2. Lasse Poertner - 8 (3,2,2,1,0) +2
3. Emil Poertner - 8 (1,2,2,2,1)
4. Frederik Pedersen - 3 (0,0,1,2)

***

(15.08) 7. runda Division 1 - Karlstad (za: SVEMO)

I Speedway054 - 41:
1. Victor Palovaara - 15 (3,3,3,3,3)
2. Adrian Bergqvist - 14 (3,2,3,3,3)
3. Jeremia Thelaus - 12 (2,1,3,3,3)
4.

II Smederna - 35:
1. Maximilian Belsing - 11 (3,3,3,2,d)
2. Alexander Sundkvist - 9 (2,2,1,2,2)
3. Aleks Lundquist - 8 (2,2,2,w,2)
4. Ludvig Hamrin - 7 (0,2,0,2,3)

III Vikingarna - 26:
1. Hugo Lundahl - 7 (w,3,2,1,1)
2. Benny Johansson - 6 (2,0,2,1,1)
3. Theo Johansson - 8 (1,1,2,3,1)
4. Sebastian G. Johansson - 5 (1,0,1,1,2)

IV Ornarna - 14:
1. Erik Persson - 9 (3,3,1,0,2)
2. Patrik Hamberg - 1 (0,1,u,0,0)
3. Henric Fernstroem - 4 (1,1,0,2,0)
4.

Czytaj także:
Moje Bermudy Stal Gorzów wzmocni pozycję U24. Prezes Marek Grzyb szykuje prawdziwy hit!
Mocne słowa Michała Gruchalskiego. Niespotykany problem skomplikował mu pół rundy

Czy Norbert Krakowiak powinien pozostać w PGE Ekstralidze w sezonie 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
    Koza,a Czekanski wystartuje wreszcie w tej lidze amatorskiej? Czy dalej bedzie pisal o ciaglych treningach pod okiem Barona,Zyto i Jankesa?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×