KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Na jakim etapie są rozmowy Stali ze Zmarzlikiem i po co Apatorowi Drabik? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Tematy transferowe, w tym negocjacje mistrza świata Bartosza Zmarzlika z Moje Bermudy Stalą Gorzów, ale też nowości wprowadzone przez PGE Ekstraligę. Dyskusja o tych kwestiach rozgrzeje do czerwoności w naszym czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
W środę PGE Ekstraliga poinformowała o nowościach, które czekają nas wraz z początkiem sezonu w 2022 roku. Przede wszystkim powstaną rozgrywki U24 Ekstraliga, w których występować będą rezerwy ekstraligowych klubów. Wiemy też, że najprawdopodobniej nie wejdzie w życie przepis o KSM, będą za to obowiązkowe plandeki chroniące tory przed deszczem, rozpisano też cały program szkoleniowy.

Wszystkie te tematy zostaną omówione w naszym czwartkowym magazynie. Jako pierwszy głos zabierze prezes Moje Bermudy Stali Gorzów, Marek Grzyb. Prowadzący program Marcin Musiał zapyta naszego gościa o opinię na temat wprowadzonych nowości, o kwestię szkolenia adeptów w gorzowskim klubie i jakie perspektywy są z tym związane. Wszak w skład, który tworzył założenia szkoleniowe wszedł m.in. Stanisław Chomski, czyli trener Stali Gorzów.

Nie zabraknie też gorącego w Gorzowie tematu, który dotyczy nowego kontraktu dwukrotnego (a być może niebawem trzykrotnego, kto wie) mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Na jakim etapie są negocjacje? Kiedy można spodziewać się ich finalnego rozstrzygnięcia? Czy prezes Marek Grzyb ma pozytywne przeczucia po rozmowach ze swoim liderem? Ile jest prawdy w plotkach, że nowym nabytkiem klubu z Gorzowa jest Patrick Hansen?

ZOBACZ WIDEO Czy Hampel i Lampart mieli pretensje do Kubery?

Będzie też o najbliższym, ostatnim spotkaniu Stali w rundzie zasadniczej, czyli o starciu w Toruniu. Później gorzowian czekają play-offy, przed którymi Stal może mieć pewne obawy. Kontuzje leczą m.in. Szymon Woźniak i Martin Vaculik. Jakie są szanse, że wezmą udział w decydujących o medalach meczach i jaki cel przed swoją drużyną stawia Marek Grzyb?

O rywalizacji na toruńskiej Motoarenie wypowie się też przedstawiciel gospodarzy tej konfrontacji, Adam Krużyński z rady nadzorczej eWinner Apatora. Czy ewentualna wygrana będzie wystarczającą osłodą dla kibiców po niezbyt udanym sezonie? Oczywiście beniaminek PGE Ekstraligi zrealizował cel, bo (prawdopodobnie) utrzymał się w elicie, ale toruńscy fani oczekują więcej. Do tego, by za rok Apator był w innym, wyższym miejscu niż obecnie, niezbędne będą transfery.

Mówi się o tym, że zespół Aniołów może wzmocnić Maksym Drabik. Czy jednak jest on Apatorowi niezbędny? Torunianie posiadają przecież Roberta Lamberta na pozycji U-24. Jaki jest pomysł na transfery w Grodzie Kopernika? Co z braćmi Chrisem i Jackiem Holderami? Czy Australijczycy są dostępni tylko w pakiecie, czy jest opcja ich rozdzielić? Co dalej z Adrianem Miedzińskim? Adam Krużyński zostanie też oczywiście zapytany o zmiany wprowadzone przez PGE Ekstraligę.

Naszym ostatnim gościem będzie Sławomir Kryjom, ekspert oraz menedżer Trans MF Landshut Devils. Nowe rozgrywki U24 Ekstraliga poniekąd będą miały wpływ na drugą ligę, w której menedżer na co dzień funkcjonuje, więc jego opinie na temat rozwiązań PGE Ekstraligi mogą być ciekawe.

Dyskusja ze Sławomirem Kryjomem obejmie też plotki transferowe, na czele z tą najgłośniejszą, która mówi, że Emil Sajfutdinow ma odjeść z Fogo Unii Leszno i przenieść się do Torunia. Będzie też o zawodnikach z 1. i 2. ligi, którzy mogliby już spróbować swoich sił w elicie, o KSM oraz o Piotrze Pawlickim, za którego ostatnio w lidze szwedzkiej stosowano zastępstwo zawodnika. Czy kapitan mistrzów Polski z Leszna zmaga się z jakimiś problemami?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 19 sierpnia, o godzinie 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj również:
-> Szykuje się rewolucja! Nowa piramida szkoleniowa za ponad 3 mln złotych w PGE Ekstralidze!
-> W PGE Ekstralidze będą obowiązkowe plandeki chroniące tory przed opadami!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×