Żużel. W Rybniku pojechali finał DMP w miniżużlu. Złoto dla GUKS Speedway Wawrów

GUKS Speedway Wawrów został w sobotę na minitorze w Rybniku Drużynowym Mistrzem Polski. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Rędzin i z Rybnika.

Michał Gałęzewski
Mikołaj Krok WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Mikołaj Krok
W Rybniku spotkały się cztery najlepsze zespoły tego sezonu miniżużla. GUKS Speedway Wawrów wygrał przede wszystkim dzięki wyrównanemu składowi - wszyscy zawodnicy zdobyli od 7 do 11 punktów, a najskuteczniejszy był Mikołaj Krok. Dwucyfrowy wynik zdobył też Filip Bęczkowski.

Dużego wyczynu dokonali zawodnicy z Rędzin, którzy zdobyli srebrne medale bez zawodników, którzy zdobyliby 10 punktów. Obok zawodników UKS Speedway, dużą rolę odegrali goście - Oskar Kręglicki z Lublina i Krystian Gręda z Zielonej Góry.

Chociaż komplet, 15 punktów zdobył Maksymilian Pawełczak z BTŻ-u Polonii, brązowe medale zajęli gospodarze - rybniczanie, którzy mieli więcej punktujących zawodników.