Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Wybrzeże - Wilki. Krośnianie w bardziej komfortowej sytuacji [RELACJA]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało z Celfast Wilkami Krosno 45:45 w pierwszym półfinale eWinner 1. Ligi. Wszystko rozstrzygnie się w sobotnim rewanżu na Podkarpaciu.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mateusz Szczepaniak na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak na prowadzeniu
Przed spotkaniem sztab krośnian miał duże zastrzeżenia do gdańskiego toru, jednak ostatecznie mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Pierwsza faza to zdecydowana przewaga zawodników Zdunek Wybrzeża, którzy już po dwóch biegach prowadzili 9:3! Miejscowi kibice mogli myśleć, że w końcu ich zespół spisuje się zgodnie z przedsezonowymi przewidywaniami, jednak spacerku zdecydowanie nie było.

Zawodnikom prowadzonym przez Eryka Jóźwiaka brakowało prędkości w motocyklach - jak było dobrze na starcie, to dużo gorzej spisywali się na trasie i odwrotnie. Do 7. biegu, pięć indywidualnych zwycięstw odnieśli zawodnicy z Krosna, a po gdańskim torze wprost latali Mateusz Szczepaniak i Andrzej Lebiediew. Po drugim równaniu był remis 21:21, a do tego zespół Ireneusza Kwiecińskiego miał przed sobą tylko dwa biegi juniorów, zdecydowanie odstających od reszty stawki.

Czarną serię gdańszczan przerwał dopiero Wiktor Kułakow, jednak po chwili cios, który może być decydujący dla losów całego dwumeczu, zadały Cellfast Wilki. Tobiasz Musielak wraz z Mateuszem Szczepaniakiem pokonali podwójnie Rasmusa Jensena oraz Krystiana Pieszczka. Zawodnicy z Gdańska liczyli na jak największą przewagę przed rewanżem, a musieli odrabiać straty by nie przegrać przed własną publicznością.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co się dzieje z Maksymem Drabikiem? Znany dziennikarz wystosował do niego apel!

Po taśmie Tobiasza Musielaka gdańszczanie wygrali podwójnie 11. bieg, jednak to, co zyskali zawodnicy Zdunek Wybrzeża w tym wyścigu, w kolejnych stracili ich koledzy. Szczególnie imponujący był występ Szczepaniaka, który zakończył fazę zasadniczą z kompletem punktów, przegrał dopiero w ostatnim biegu. W wyścigach nominowanych gdańska drużyna zdołała doprowadzić do remisu, jednak i tak nie jest to dla niej powód do optymizmu.

Marzenia gdańszczan, którzy w rundzie zasadniczej wygrali z Cellfast Wilkami 50:40, zostały brutalnie zweryfikowane. Co prawda drużyna znad morza wygrała w lato również w Krośnie, jednak wynik z niedzieli zdecydowanie promuje drużynę z Podkarpacia.

Decydująca batalia pomiędzy zespołami z dwóch krańców Polski w sobotę, w Krośnie. Zwycięzca dwumeczu pojedzie z wygranym z pary Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik.

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 45 pkt.
9. Rasmus Jensen - 8+2 (3,1*,1,2*,1)
10. Krystian Pieszczek - 3+1 (1*,2,0,0)
11. Jakub Jamróg - 11 (1,2,3,2,3)
12. Michał Gruchalski - 9+1 (1,1*,1,3,3)
13. Wiktor Kułakow - 7 (0,2,3,2,0)
14. Piotr Gryszpiński - 4+1 (2*,2,0)
15. Alan Szczotka - 3 (3,0,0)
16. Kevin Juhl Pedersen - NS

Cellfast Wilki Krosno - 45 pkt.
1. Tobiasz Musielak - 8 (2,1,3,t,2)
2. Mateusz Szczepaniak - 13+1 (3,3,2*,3,2)
3. Vaclav Milik - 7+1 (0,3,1*,3,0)
4. Patryk Wojdyło - 6 (3,0,2,1)
5. Andrzej Lebiediew - 9+2 (2*,3,2,1,1*)
6. Seweryn Orgacki - 1 (1,0,0,0)
7. Aleks Rydlewski - 1 (t,0,1)
8. Marko Lewiszyn - NS

Bieg po biegu:
1. (65.94) Jensen, Musielak, Jamróg, Milik - 4:2 - (4:2)
2. (66,66) Szczotka, Gryszpiński, Orgacki, Rydlewski (t) - 5:1 - (9:3)
3. (65,94) Szczepaniak, Lebiediew, Gruchalski, Kułakow - 1:5 - (10:8)
4. (67,16) Wojdyło, Gryszpiński, Pieszczek, Orgacki - 3:3 - (13:11)
5. (66,25) Milik, Jamróg, Gruchalski, Wojdyło - 3:3 - (16:14)
6. (65,59) Szczepaniak, Kułakow, Musielak, Szczotka - 2:4 - (18:18)
7. (66,43) Lebiediew, Pieszczek, Jensen, Rydlewski - 3:3 - (21:21)
8. (66,25) Kułakow, Wojdyło, Milik, Gryszpiński - 3:3 - (24:24)
9. (65,72) Musielak, Szczepaniak, Jensen, Pieszczek - 1:5 - (25:29)
10. (66,43) Jamróg, Lebiediew, Gruchalski, Orgacki - 4:2 - (29:31)
11. (67,41) Gruchalski, Jensen, Wojdyło, Orgacki - 5:1 - (34:32)
12. (66,66) Szczepaniak, Jamróg, Rydlewski, Szczotka - 2:4 - (36:36)
13. (66,35) Milik, Kułakow, Lebiediew, Pieszczek - 2:4 - (38:40)
14. (67,12) Gruchalski, Musielak, Jensen, Milik - 4:2 - (42:42)
15. (66,47) Jamróg, Szczepaniak, Lebiediew, Kułakow - 3:3 - (45:45)

NCD: 65.59 - uzyskał Mateusz Szczepaniak w 6. biegu.

Sędzia: Piotr Stefankiewicz

Startowano według II zestawu.

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Kto awansuje do finału eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (33)
  • WilkiDMP2025 Zgłoś komentarz
    Jest dobrze :) a bedzie... jeszcze lepiej :)))
    • RECON_1 Zgłoś komentarz
      Czyli zanosi sie na to ze w finale ligi nie bedzie ani pana Tadzia ani pana Krzysia ktorzy sie nakrecali na final...
      • Kuba515 Zgłoś komentarz
        Mecz bardzo fajny, pełen zwrotów akcji. Gdyby Musielak wytrzymał na starcie, prawdopodobnie cieszylibyśmy się ze zwycięstwa. Ale remis również jest dobrym wynikiem, więc ja bym tutaj
        Czytaj całość
        nie psioczył. Jednak w biegu bodaj 10 do wykluczenia był Gruchalski! Składa się w łuk, nagle staje i zawodnik z tyłu w niego wjeżdża i upada, bo co miał zrobić. Grucha stworzył niebezpieczną sytuację na torze i moim zdaniem powinno być W przy jego nazwisku. No i nie można przemilczeć punktu Aleksa na Szczotce. Gdyby tak bardzo nie wyniósł się na łuku i nie przestraszył się Jamroga, to myślę, że nawet obroniłby się na drugim miejscu. Mimo to ten punkt był, jest i będzie ważny w kontekście dwumeczu
        • Atomic Zgłoś komentarz
          Fajny, zacięty i wyrównany mecz, czyli taki jak powinien być na tym etapie rozgrywek. Wynik jest dobry ale nic tu jeszcze nie jest pewne
          • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
            Gdańsk wreszcie kibice uwierzyli w swoich, ekstra frekwencja, remis, ale akurat w tej parze Krosno nie jest jak Ostrów juz o wiele blizej finału, Wybrzeże moze spokojnie jak sie obudzi
            Czytaj całość
            Krycha dac rade powtorzyc zasadniczą, tym bardziej ze Jan nie wroci niestety.
            • Montana Zgłoś komentarz
              Gratulacje Krosno!!! Macie teraz wszystko w swoich rękach by pojechać w finale.
              • Nie zaszczepię się Zgłoś komentarz
                Będzie zażarta walka w finale między Ostrowem a Krosnem. Ale kto by nie awansował, to i tak leci z hukiem w kolejnym roku.
                • Adam Gdańsk Zgłoś komentarz
                  Fajny mecz , dobry mecz . Walki cóż zawsze mogło być więcej . Remis raczej sprawiedliwy. Kibice dopisali,pogoda piękna nic tylko chciałoby się zawsze takich emocji. Brawa dla kibiców z
                  Czytaj całość
                  Krosna za doping i kulturę i brawa dla Gdańskich kibiców. Fajne było podziękowanie wzajemne obu grupa kibicowskim kiedy My wychodziliśmy a Krośnianie czekali aż będą mogli opuścić swoją strefę. Tak powinna wyglądać sportowa rywalizacja. A za tydzień cóż.....niech wygra lepszy
                  • darek pe Zgłoś komentarz
                    Obydwa mecze w PO na styk, potwierdza to bardzo wyrównaną ligę, jeszcze wszystko się może zdarzyć, już można się cieszyć na finał :)
                    • Bartosz1980000 Zgłoś komentarz
                      W Gdańsku jazda na remis zeby nie podpadalo ze prędzej wygralo Krosno ale w Krosnie bedzie zdecydowana wygrana tego zespołu. Nikt chyba nie wierzył ze Krono przegralo tam bez przypadku. Dzis
                      Czytaj całość
                      na plus gruchalski z jamrogiem no i Szczepaniak super.
                      • sks Zgłoś komentarz
                        do Start_SKS_1952 Motor Lublin też niby nie miał szans jak wchodził do eligi a w tym sezonie pojadą w finale eligi
                        • Start_SKS_1952 Zgłoś komentarz
                          Prawda jest okrutna dla Krosna/Ostrowa. Według mnie beniaminek nie ma szans się utrzymać w sezonie 2022. Krosno nadaje się do pozostania w drużynie Musielak i łudzenie się Lebiediewem,
                          Czytaj całość
                          kompletny brak juniorki. Wzmocnienia ? Niby kto ? Kim ? Jakie jest pole manewru ? C.Holder ? Miedziński ? Zagar ? Juniorzy - nawet odpadów na rynku brakuje. Ostrów - U24 Hansen ok, juniorzy najgorsi w lidze nie będą a co z resztą ?Klindt ? Walasek ? Gapinski?. Nie to się nie uda bo pole manewru jest takie jak w przypadku wilków. Szanse beniaminka na utrzymanie to jakieś 5%
                          • kibic Gks-u Zgłoś komentarz
                            @mokry 90: Na przyszły sezon to pewnie każdy z zarządu klubu kasę z tv ma w głowie a nie wynik sportowy
                            Zobacz więcej komentarzy (8)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×