Żużel. Jakub Miśkowiak najlepszy w Częstochowie! Zawodnik Włókniarza nowym Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski

W środę na torze w Częstochowie odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zwyciężył Jakub Miśkowiak, drugie miejsce zajął Wiktor Lampart, a trzecie Mateusz Świdnicki.

Michał Mielnik
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak
W częstochowskim finale zabrakło dwóch kontuzjowanych zawodników, którzy początkowo znaleźli się na liście startowej. W miejsce Kacpra Pludry znalazł się Michał Curzytek, z kolei za Bartłomieja Kowalskiego wystartował Przemysław Konieczny.

Od początku rywalizacja głównych faworytów była bardzo wyrównana. Zgodnie z przewidywaniami w pierwszej serii swoje biegi wygrali miejscowi zawodnicy - Miśkowiak i Świdnicki. Z kolei w bezpośrednim starciu Cierniak pokonał Lamparta.

Wszelkie prognozy przed zawodami sprawdzały się przez cały turniej. Do ostatniej serii zawodów nic nie było wiadome. Najpierw swoje zadanie wykonał Mateusz Świdnicki, który wygrał czwarty bieg w tych zawodach, a drugie miejsce Wiktora Lamparta sprawiło, że zawodnik Motoru Lublin pewny był już medalu.

Swoją sytuację popsuł Mateusz Cierniak, który w ostatnim starcie zdobył tylko jeden punkt i zaprzepaścił szansę na medal. Tym samym znany był pełny skład podium. O zwycięstwie zadecydował dodatkowy bieg w którym Miśkowiak pokonał Lamparta. Brąz dla Świdnickiego.

Wyniki:

1. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) - 13 (3,2,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Wiktor Lampart (Motor Lublin) - 13 (2,3,3,3,2) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa) - 12 (3,3,0,3,3)
4. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) - 11 (3,1,3,3,1)