Szalony turniej! W "nagrodę" za wygraną cofali zawodnika o 20 metrów. Wygrał Scott Nicholls!

Scott Nicholls zwyciężył w kończącym sezon w Wolverhampton turnieju Ladbroke Olympique. Rywalizacja toczyła się na niezwykłych zasadach, a podium uzupełnili Nick Morris i Rory Schlein.

Mateusz Kozanecki
Scott Nicholls WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Scott Nicholls
Turniej Olympique tradycyjnie zakończył sezon żużlowy na Ladbroke Stadium w Wolverhampton. Na 264-metrowym torze rywalizacja toczyła się na nietypowych zasadach.

Zwycięzca wyścigu w kolejnej serii w "nagrodę" jechał 20 metrów z tyłu, drugi zawodnik - 15, trzeci - 10, a ostatni mógł ruszać spod taśmy.

To sprawiło, że zmagania były bardzo wyrównane. O ile runda zasadnicza została zdominowana przez Scotta Nichollsa, o tyle różnica pomiędzy 2. a 10. miejscem wyniosła zaledwie cztery "oczka".

W finale cała czwórka znów ustawiła się w komplecie pod taśmą. Był to jednocześnie najciekawszy wyścig całego turnieju. Zawodnicy jechali w niewielkich odstępach. Scott Nicholls wysforował się na prowadzenie, które utrzymał mimo zaciekłych ataków Nicka Morrisa. Podium uzupełnił Rory Schlein, który tydzień wcześniej miał... swój turniej pożegnalny.

Wyniki (za: speedwayupdates.proboards.com):