Żużel. Trzy kontrakty w GKM-ie Grudziądz. Junior przed szansą debiutu w PGE Ekstralidze

ZOOleszcz GKM Grudziądz ogłosił właśnie podpisanie kontraktów z trzema kolejnymi zawodnikami na sezon 2022. Jeden z nich stanie przed szansą debiutu w najlepszej żużlowej lidze świata.

Dawid Borek
Dawid Borek
Seweryn Orgacki WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Seweryn Orgacki
Grudziądzanie ogłosili już nazwiska wszystkich seniorów na sezon 2022. W barwach ZOOleszcz GKM-u pojadą Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Nicki Pedersen, Wadim Tarasienko, Frederik Jakobsen (U24) i Norbert Krakowiak (U24).

Po skompletowaniu kadry seniorskiej szefostwo 7. siły PGE Ekstraligi sezonu 2021 przystąpiło do budowania formacji młodzieżowej. Efekt: trzy kontrakty z juniorami.

ZOOleszcz GKM zakomunikował właśnie podpisanie umów z Kacprem Łobodzińskim, Sewerynem Orgackim i Wiktorem Rafalskim.

"Cała trójka zbierała dotąd doświadczenia głównie w zawodach młodzieżowych, gdzie niejednokrotnie notowała dobre występy. Teraz przyszedł czas, aby stanąć przed szansą wywalczenia stałego miejsca w ekstraligowej drużynie" - informują grudziądzanie.

Łobodziński i Orgacki mają już ligowe doświadczenie. Pierwszy z nich w 2020 roku wystartował w trzech meczach PGE Ekstraligi, zaś miniony sezon spędził w drugoligowym OK Bedmet Kolejarzu Opole. Orgacki natomiast zaliczył 10 biegów w najlepszej lidze świata w tegorocznych rozgrywkach.

Rafalski powalczy natomiast o szansę na debiut w PGE Ekstralidze.

Zobacz też:
Żużel. ZOOleszcz GKM skompletował seniorską kadrę. Jest ostatni podpis
Żużel. ZOOLeszcz GKM oficjalnie podpisał kontrakt z krajowym seniorem

ZOBACZ WIDEO Szef polskiego żużla krytykuje regulamin SON. Trener kadry ma wątpliwości


Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×