KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Marek Cieślak mówi o przyszłości Rune Holty. Ma radę dla Eltrox Włókniarza

Rune Holta ma podpisany kontrakt warszawski z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Na razie klub nie deklaruje jasno, jaka będzie przyszłość doświadczonego zawodnika. Marek Cieślak dla swojego byłego pracodawcy ma jedną radę.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Rune Holta przed Grzegorzem Zengotą WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rune Holta przed Grzegorzem Zengotą
Były trener kadry doskonale zna Holtę, bo współpracował z nim w wielu drużynach, a także w reprezentacji. Nawet w tym roku Norweg z polskim paszportem jeździł w ROW-ie Rybnik, w którym był zatrudniony Cieślak. Doświadczony szkoleniowiec nie potrafi jednak w tej chwili w sposób jednoznaczny ocenić przydatności 48-letniego żużlowca dla Eltrox Włókniarza.

- Trudno mi powiedzieć, czy Rune jest w stanie jeszcze dać coś drużynie na poziomie ekstraligowym. To już naprawdę wiekowy zawodnik. W pierwszej lidze naprawdę sobie radził, ale rozmawiamy o zupełnie innym poziomie - mówi nam Marek Cieślak.

Trener ma jednak dobrą radę dla Eltrox Włókniarza. - Klub ma wszystkie karty w ręku, więc w tej chwili nie powinien robić nic. Tylko cierpliwie czekać. Moim zdaniem Holta powinien wziąć udział w sparingach na wiosnę. Dopiero na tej podstawie można by ocenić jego przydatność i zdecydować co dalej. Życie samo napisze scenariusz. Obecnie robienie planów z udziałem Holty mija z celem, bo to naprawdę zagadka - przekonuje.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Ratajczak o swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Ma ważną radę dla młodszych kolegów

Część kibiców twierdzi, że kontrakt warszawski Holty może szybko przerodzić się w normalną umowę. Niektórzy uważają, że doświadczony żużlowiec mógłby startować przede wszystkim na domowym torze w miejsce Jonasa Jeppesena. - Nie zmieniłem zdania na temat Jeppesena i jego słabych startów. Nadal twierdzę, że musi je poprawić, bo w przeciwnym razie będzie mu bardzo trudno. Od razu jednak zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem dzielenia zawodników na domowy tor i mecze wyjazdowe. To do niczego dobrego nie prowadzi - przekonuje Cieślak.

Szkoleniowiec uważa również, że na kontrakcie warszawskim z Holtą może zyskać Jeppesen. - Może się też okazać, że Holta będzie na niego batem. Nie wykluczałbym scenariusza, że świadomość obecności dodatkowego zawodnika w drużynie może podziałać mobilizująco na Jonasa - podsumowuje były trener kadry.

Zobacz także:
Chciał się odciąć od Wybrzeża
Dla klubów i kibiców gotowy był zrobić wszystko

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy Rune Holta przebije się do składu Eltrox Włókniarza Częstochowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×