KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolejna taka statuetka Bartosza Zmarzlika! Ustąpił jedynie dwóm wybitnym postaciom polskiego sportu!

Robert Lewandowski najlepszym sportowcem Polski na rok 2021 w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Na drugim miejscu lekkoatletka Anita Włodarczyk, a na trzecim żużlowiec Bartosz Zmarzlik, dla którego to kolejna taka statuetka w kolekcji.

TJ
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
W 2021 roku najlepszy polski żużlowiec został indywidualnym wicemistrzem świata, nieznacznie przegrywając w końcowej klasyfikacji cyklu Grand Prix z Rosjaninem Artiomem Łagutą. Bartosz Zmarzlik był bliski zdobycia trzeciego z rzędu złotego medalu, bo też w latach 2019-2020 to on nie miał sobie równych w najważniejszych zmaganiach w sporcie żużlowym.

Pierwszy jego tytuł pozwolił mu na wywalczenie miana najlepszego sportowca Polski w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Spodziewano się raczej wówczas wygranej Roberta Lewandowskiego, ale wielki sukces Zmarzlika rozniósł się po całym kraju, a kibice żużla licznymi głosami pomogli mu zdobyć główną nagrodę na uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Był to drugi taki wyczyn żużlowca w historii plebiscytu. W 1999 roku triumfował w nim Tomasz Gollob, choć akurat wtedy nie został indywidualnym mistrzem świata. Cykl ukończył na drugiej pozycji, ale to on zyskał największe uznanie spośród nominowanych sportowców.

ZOBACZ WIDEO Spisani na spadek, czy zdolni do niespodzianek? Gajewski o atucie beniaminka

Dla Zmarzlika obecność w najlepszej dziesiątce to już w pewnym sensie tradycja. Pierwszy raz znalazł się w niej za sukcesy w roku 2016 (zdobył wtedy w GP brąz), zajmując ósme miejsce. Za 2018 (srebro w GP) był już szósty, następnie - jak zostało wspomniane - wygrał, z kolei w przedostatnim zajął "dopiero" piątą pozycję, mimo że obronił tytuł w GP.

Teraz więc znalazł się drugi raz na "podium" i piąty raz otrzymał statuetkę. Pod względem miejsc w TOP10 plebiscytu goni tym samym Golloba. Ten za sprawą głosujących kibiców meldował się w niej aż dziewięciokrotnie, co stanowi rekord wśród żużlowców.

Wyniki 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego":

1.
Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Wita, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

CZYTAJ WIĘCEJ:
Komarnicki wytypował kolejność w PGE Ekstralidze. Zaskakujące miejsce Apatora!
Łaguta przed szansą na historyczny rekord w GP. "Chciałbym to czuć każdego roku

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×