W tym artykule dowiesz się o:
1. Tomasz Gollob (11.04.1971r.) - Sezon 2013 dla najlepszego polskiego żużlowca rozpoczął się bardzo dobrze. 42-latek po dwóch rundach znajduje się na czele klasyfikacji cyklu Grand Prix. Bydgoszczanin w 2010 roku wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Ma w swoim dorobku także dwa srebrne i cztery brązowe krążki. Sukcesy osiągał także z polską reprezentacją w Drużynowym Pucharze Świata. Na swoim koncie ma 8 złotych medali Indywidualnych Mistrzostw Polski. W 2007 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju sportu żużlowego.
2. Jarosław Hampel (17.04.1982) - Przygodę ze sportem żużlowym rozpoczynał w Polonii Piła, a pierwsze treningi odbywał na minitorze w Pawłowicach. Z roku na rok piął się w górę i aktualnie zalicza się do ścisłej światowej czołówki. Bieżący rok rozpoczął od zwycięstwa w inauguracyjnej rundzie Grand Prix Nowej Zelandii w Auckland. W Bydgoszczy nie awansował do fazy półfinałowej, ale utrzymał miejsce w czołowej trójce cyklu. Na swoim koncie ma srebrny i brązowy krążek IMŚ. Podobnie jak Tomasz Gollob jest podporą polskiej reprezentacji. Na krajowym podwórku w 2011 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski.
3. Michał Szczepaniak (01.08.1983) - Ostrowski akcent w meczu Polska - Rosja. Wychowanek Iskry Ostrów w sezonie 2005 był finalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy - 13 miejsce. Rok wcześniej z Włókniarzem Częstochowa sięgnął po Klubowy Puchar Europy. Ponadto reprezentował także kluby z Piły, Bydgoszczy, Gniezna i Łodzi. Na sezon 2013 zdecydował się na powrót - broni barw ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia.
4. Artur Czaja (23.01.1994) - Mieszkający w Psarach Śląskich młody zawodnik licencję "Ż" zdał w 2010 roku. Szybko przebił się do składu częstochowskich "Lwów". Niestety w drugiej połowie ubiegłorocznych rozgrywek doznał wieloodłamowego złamania kości łonowej z przemieszczeniem i złamanie kości kulszowej. To wykluczyło go nie tylko ze startu w lidze, ale i finału MIMP. To młody, perspektywiczny żużlowiec. W minioną niedzielę pomógł drużynie ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia startując jako gość w odniesieniu zwycięstwa w inauguracyjnym meczu I ligi. Jego hobby to motocross. Zimą natomiast swoich sił próbuje w żużlu na lodzie, gdzie pokazuje się z dobrej strony.
5. Piotr Pawlicki (30.11.1994) - młodszy z braci Pawlickich, kontynuator rodzinnych tradycji. Licencję "Ż" uzyskał w sezonie 2010. Jeszcze w tym samym roku sięgnął po złote medale IMEJ, MIMP oraz ME par razem z Jarosławem Hampelem i swoim bratem Przemysławem. Mimo młodego wieku potrafi skutecznie rywalizować ze starszymi kolegami. W ubiegłym sezonie zwyciężył w finale Złotego Kasku. Był finalistą IMŚJ, ale w walce o medale plany pokrzyżowała mu kontuzja. Bieżący rok także rozpoczął się dla wychowanka Unii Leszno pechowo - doznał urazu barku podczas zgrupowania kadry w Zakopanem. Szybko jednak wrócił do zdrowia i wysokiej formy. Nie tak dawno wygrał krajowe eliminacje IMŚJ i ma wysokie aspiracje w tych rozgrywkach na sezon 2013..
6. Łukasz Sówka (7.11.1993) - Wychowanek Klubu Motorowego Ostrów. Po zdaniu licencji żużlowej z jednym sezonem przerwy swoich sił próbuje na ekstraligowych torach. Ma za sobą niezły sezon 2012 w barwach PGE Marmy Rzeszów. Dołożył swoją małą cegiełkę (wystąpił w dwóch biegach) do złotego medalu reprezentacji Polski w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. W finale Srebrnego Kasku był szósty, a w Brązowym Kasku został sklasyfikowany dwie lokaty niżej. W sezonie 2013 podjął z współpracę z Carlem Blomfeldtem,