Na nich można stawiać bez obaw o wyniki. Oto najbardziej stabilni zawodnicy PGE Ekstraligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dokonywanie transferów zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. Wielu zawodników ma problemy z jazdą na tym samym poziomie co w latach poprzednich. Są jednak wyjątki. Niektórzy od dłuższego czasu spisują się równie słabo lub są cały czas skuteczni.

1
/ 11

Przewidywalni do bólu

Istnieją jednak żużlowcy, którzy rokrocznie osiągają zbliżone rezultaty w PGE Ekstralidze. Dokonaliśmy analizy średnich biegopunktowych wszystkich zawodników, którzy przez ostatnie trzy lata startowali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na tej podstawie obliczyliśmy również odchylenie standardowe, czyli miarę zmienności, która pokazuje rozrzut wartości przeciętnych z poszczególnego sezonu względem średniej wartości z trzech lat. Im mniejsze odchylenie, tym bardziej stabilne rezultaty osiągał dany zawodnik.

2
/ 11
Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Na zdjęciu: Tobiasz Musielak

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,210 Odchylenie standardowe: 0,110

Odkąd Musielak opuścił Fogo Unię Leszno, jego średnia biegowa z roku na rok jest coraz... niższa. O nagłym załamaniu formy nie ma jednak mowy, ponieważ wychowanek Byków najlepsze rezultaty notował jako junior. Starty z pozycji seniora póki co nie układają się po myśli sympatycznego żużlowca. W nadchodzącym sezonie postara się odbudować w Nice 1.LŻ.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

3
/ 11
Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 2,476 Odchylenie standardowe: 0,100

Zmarzlik to prawdziwy hegemon PGE Ekstraligi ostatnich trzech sezonów. Gorzowianin bije kolejne rekordy. To wprost niewiarygodne, że aktualny wicemistrz świata przez trzy lata z rzędu potrafił być najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Żużlowiec Cash Broker Stali Gorzów co prawda nie wygrał tego zestawienia, ale wynik 0,100 na takim poziomie skuteczności i tak robi ogromne wrażenie.

4
/ 11
Na zdjęciu: Max Fricke
Na zdjęciu: Max Fricke

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,680 Odchylenie standardowe: 0,0977

Obecność Australijczyka w tym zestawieniu może dziwić, biorąc pod uwagę, że zaliczył on nieco słabszy sezon. Niemniej jednak liczby pokazują, że były mistrz świata juniorów to stabilny zawodnik. Spadek średniej biegowej względem poprzednich lat może wynikać ze zmiany środowiska. Fricke przed tym sezonem podpisał kontrakt z Betard Spartą Wrocław, która nie kryje swoich medalowych aspiracji.

5
/ 11
Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,745 Odchylenie standardowe: 0,0975

Zmiana środowiska z gorzowskiego na grudziądzkie nie wpłynęła negatywnie na wychowanka Unii Leszno. Starszy z braci Pawlickich wręcz poprawił swoją średnią względem poprzedniego sezonu. MRGARDEN GKM Grudziądz szybko doszedł do wniosku, że warto przedłużyć kontrakt z jednym ze swoich liderów.

6
/ 11
Na zdjęciu: Janusz Kołodziej
Na zdjęciu: Janusz Kołodziej

6. Janusz Kołodziej  Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 2,066 Odchylenie standardowe: 0,093

Kołodziej to prawdziwy talizman drużyn, w których startuje. Jak pokazują statystyki, z nim dużo łatwiej o medal DMP. Wychowanek tarnowskiej Unii jest nie tylko dobrym duchem drużyny, ale także zawodnikiem prezentującym równy i wysoki poziom. Tego żużlowca z pewnością zazdroszczą Fogo Unii Leszno inne zespoły.

7
/ 11
Na zdjęciu: Peter Kildemand
Na zdjęciu: Peter Kildemand

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,410 Odchylenie standardowe: 0,067

Tak wysoka pozycja Duńczyka w tym rankingu może dziwić. Fakty są jednak takie, że Kildemand od trzech sezonów jeździ równo i... co najwyżej przeciętnie. Daleko mu do pełnienia roli lidera zespołu. Niekiedy zawodzi również jako zawodnik drugiej linii. Być może odbuduje się w Cash Broker Stali Gorzów, do której ma trafić. Niejednokrotnie w Gorzowie zawodnicy odradzali się po niezbyt udanych sezonach.

8
/ 11
Na zdjęciu: Adrian Miedziński
Na zdjęciu: Adrian Miedziński

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,600 Odchylenie standardowe: 0,058

Wychowanek klubu z Torunia ma za sobą stosunkowo udany sezon, ale do najlepszych rezultatów w karierze było mu jednak daleko. Być może w przyszłorocznych rozgrywkach okaże się jeszcze mocniejszym wsparciem dla kolegów z drużyny. Atutem Miedzińskiego jest to, że od trzech lat jego średnia nie spada poniżej 1,5 punktu na wyścig. To pewniak w talii trenera Marka Cieślaka.

9
/ 11
Na zdjęciu: Patryk Dudek
Na zdjęciu: Patryk Dudek

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 2,106 Odchylenie standardowe: 0,052

Zatrzymanie byłego wicemistrza świata w składzie na kolejny sezon to duży sukces zielonogórzan. Dudek to solidna marka i gwarancja pokaźnych zdobyczy punktowych. Wychowanek Falubazu zadeklarował, że pozostanie w swoim macierzystym zespole nawet w przypadku degradacji do niższej klasy rozgrywkowej. Wielki szacunek za przywiązanie do barw.

10
/ 11
Na zdjęciu: Martin Vaculik
Na zdjęciu: Martin Vaculik

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 2,043 Odchylenie standardowe: 0,047

Innym filarem Falubazu w kolejnym sezonie ma być właśnie Martin Vaculik. Nic dziwnego, skoro Słowak od kilku lat jeździ bardzo stabilnie. Co więcej, notuje systematyczny progres średniej biegowej. Jego nazwisko często się przewijało na transferowej giełdzie, bo uczestnik cyklu Grand Prix to już uznana marka.

11
/ 11
Na zdjęciu: Matej Zagar
Na zdjęciu: Matej Zagar

Średnia wartość średnich biegowych z sezonów 2016-2018: 1,735 Odchylenie standardowe: 0,027

Matej Zagar okazuje się być najbardziej stabilnym zawodnikiem PGE Ekstraligi ostatnich trzech sezonów! Co ciekawe, to już trzeci żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa w tym zestawieniu. Bez wątpienia Słoweńca stać na dużo lepsze rezultaty, nawet w okolicach dwóch punktów na wyścig. Tego zapewne oczekuje od swojego podopiecznego trener Cieślak.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (34)
avatar
RECON_1
5.11.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Teraz po tym zestawieniu to musielak się od ofert nie opedzi...  
avatar
Arkanoid
2.11.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
tylko SF mogły wpaśc na taką klasyfikację czyli o wspolczynnik odchylenia, inaczej mowiąc najlepszy w lidz ejest kompletny łoś który co bieg będzie przywozil zero bo nie ma zadnego odchyleni ai Czytaj całość
avatar
yes
2.11.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
avatar
Łukasz Dragański
2.11.2018
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Artykuł typu spuśc wodę redaktorze i umyj ręce  
avatar
yes
2.11.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Może lista zaskakuje niektórych płacących i kierujących (klubem/klubami).