Żużel. Transfery. Młode wilki do lat 23 wciąż do wzięcia. Oto ściąga dla klubów przed końcem okienka

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kluby w Polsce kompletują składy i mają przed sobą jeszcze kilka dni jesiennego okienka. Na rynku wciąż pozostaje kilku zagranicznych młodych zawodników, którzy są do wzięcia i którym warto się przyjrzeć. Z niektórymi negocjacje cały czas trwają.

1
/ 7

Tim Soerensen (Dania) - ur. 2000

Podopieczny wielkiego mistrza Erika Gundersena minionej jesieni został sprowadzony do Get Well Toruń za sprawą Jacka Frątczaka. Miał być inwestycją w przyszłość, ale dziś jest wolnym zawodnikiem. Z dobrej strony pokazał się w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie udało mu się awansować do finałowego cyklu. Zapłacił frycowe, większych szans z najlepszymi nie miał (zajął na koniec 13. miejsce), choć w zawodach w Guestrow awansował do półfinału. Wyróżnia go waleczny styl jazdy. Na obecnym etapie kariery najlepiej byłoby znaleźć sobie polski klub na najniższym szczeblu.

2
/ 7

Joel Kling (Szwecja) - ur. 1997

W 2018 roku dołożył cegiełkę do awansu Motoru Lublin do PGE Ekstraligi. W tamtym sezonie został też indywidualnym mistrzem Szwecji juniorów i wydawało się, że w kolejnym jego kariera jeszcze bardziej pójdzie do przodu. Tymczasem Kling nie poradził sobie w gdańskim Wybrzeżu, gdzie wystartował na początku sezonu w dwóch meczach i następnie stracił miejsce w składzie. Dodatkowo niewiele pojeździł też w Elitserien w barwach Dackarny Malilla. Niemniej to zawodnik, któremu warto pomóc i dać jeszcze szansę jazdy w Polsce. Ostatni rok będzie mógł być ustawiany w meczowym składzie na pozycji osiem.

3
/ 7

Filip Hjelmland (Szwecja) - ur. 1998

- Mam łączność z waszym krajem i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będę się ścigać znacznie więcej. Wygląda to interesująco. Wkrótce zobaczymy, jak wszystko się potoczy - stwierdził niedawno w rozmowie z WP SportoweFakty. Jego dotychczasowy kontakt z polską ligą nie został udokumentowany, ponieważ w Stali Gorzów nie dostał szansy wyjazdu na tor, choć bywał powoływany na mecze. Szwed, który był rezerwowym w kadrze narodowej podczas Speedway of Nations, od nowego sezonu będzie seniorem, ale podobnie jak wspomniany Kling może być brany pod uwagę do składu jako "ósemka".

4
/ 7

Jan Kvech (Czechy) - ur. 2001

Objawienie tegorocznych IMŚJ, w których zakończył rywalizację na wysokim szóstym miejscu m.in. przed Jaimonem Lidseyem, Jonasem Jeppesenem, czy Wiktorem Lampartem i tuż za Robertem Lambertem. Zainteresowaniem czeskim talentem wykazał już jakiś czas temu Falubaz Zielona Góra. Gdy pojawił się temat współpracy ekstraligowego ośrodka z drugoligową Polonią Piła, Kvech dostałby wtedy szansę regularnej jazdy właśnie w 2.LŻ. O takie rozwiązanie będzie jednak trudno, dlatego nie będzie zaskoczeniem, jeśli nastolatek z Czech zwiąże się z zielonogórzanami i poszuka wypożyczenia gdzie indziej.

5
/ 7

Jonas Jeppesen (Dania) - ur. 1998

Obowiązuje go ważny kontrakt z drugoligowym klubem z Piły. Sternicy Polonii są jednak skorzy do tego, by wypuścić utalentowanego rudowłosego duńskiego młodziana, lecz pod warunkiem uiszczenia opłaty. Mówiło się o kwocie stu tysięcy złotych, choć ostatnio pilanie mieli obniżyć cenę. Zainteresowanie Jeppesenem wykazywały niektóre zespoły z Nice 1.LŻ, ale żaden nie chce wydawać pieniędzy. Jeśli w Grodzie Staszica ligowy żużel przetrwa i drużyna pojedzie w 2020 roku, Duńczyk należałby z pewnością do jej kluczowych postaci. Tyle tylko, że w jego przypadku być może nadszedł czas na poważniejsze wyzwania.

6
/ 7

Luke Becker (USA) - ur. 1999

Podopieczny Grega Hancocka ma za sobą dwa sezony jazdy w drugiej lidze i trzeba przyznać, że zarówno w Rzeszowie (średnia biegowa 1,710), jak i Rawiczu (2,051) pokazał się z naprawdę dobrej strony. W 2019 roku bez opieki ze strony mentora, który z uwagi na kłopoty zdrowotne żony przebywał w ojczyźnie, zaczął starty w Premiership i tam też radził sobie udanie. Becker chłonie doświadczenie jak gąbka, na pewno nie brakuje mu talentu i chęci zrobienia w Europie kariery. Jeśli Hancock ostatecznie wyląduje w ROW-ie Rybnik, być może pociągnie za sobą młodszego kolegę i ten także zostanie Rekinem.

7
/ 7

Robert Lambert (Wielka Brytania) - ur. 1998

Przymierzał się do zejścia z PGE Ekstraligi do Nice 1.LŻ, jednak na ten moment nie znalazł tam klubu, który spełniłby jego finansowe żądania. Zainteresowane jego usługami są Falubaz i ROW i jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, to Brytyjczyk wyląduje w którejś z tych ekip. Rybniczanie są tym bardziej zdeterminowani, bo kilka dni temu Daniel Bewley powędrował do Sparty Wrocław. Lambert ma za sobą słabszy sezon, ale to niewątpliwie zawodnik z ogromnymi możliwościami i papierami na światową gwiazdę. Inwestycja w jego niewątpliwie duży talent w każdej chwili i szybko może zacząć się spłacać.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (17)
avatar
KibicujemyNaLuku
12.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Opole nie spać! Brać Nicka Morrisa za każdą kasę. To na II ligę torpeda! I w składzie a'la Polis-Łegowik-Pedersen-Hansen-Bach materiał na mega lidera.  
avatar
Al Bundy
11.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Becker w Rybniku, Kvech w ZG.  
avatar
Tomek z Bamy
11.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Trzeba stawiac na swoich.Pare ciekawych nazwisk jest jeszcze na rynku,np.-Dawid Wawrzyniak,Maciej Kuromonow czy Kevin Fajfer.  
joupeado
11.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Becker może wylądować pod 8 w Rybniku, jeśli Hancock się dogada z Mrozkiem.  Lambert pozostaje chyba najciekawszym nazwiskiem z dostępnych jeszcze na rynku.  
avatar
Feldkurat Katz
11.11.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nikt nie zapłaci odstępnego za Jeppesena, jeśli na rynku są wolni zawodnicy np. Seifert-Salk.