Żużel. Transfery. Nowy zawodnik w Apatorze Toruń. Klub podpisał kontrakt z Ryanem Douglasem

W sobotnie popołudnie działacze Apatora Toruń przedstawili kolejnego zawodnika. Do kadry klubu z Grodu Kopernika dołączył Ryan Douglas.

Mateusz Domański
Ryan Douglas (kask czerwony) w walce z Bradym Kurtzem WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Ryan Douglas (kask czerwony) w walce z Bradym Kurtzem
Posunięcie przedstawicieli Apatora Toruń może być zaskakujące dla kibiców. Ryan Douglas jest dość anonimowym zawodnikiem w Polsce, bo nigdy nie jeździł w naszej lidze. Do tej pory kariera 26-letniego żużlowca skupiała się głównie na startach w Wielkiej Brytanii.

Ostatnio zwracaliśmy uwagę, że może i Douglasowi należałoby się przyjrzeć, ale pod kątem startów w najniższej klasie rozgrywkowej. Zawodnik ten ma potencjał, więc przy dobrym dosprzętowieniu mógłby nawiązywać walkę z rywalami bardziej objeżdżonymi w Polsce.

W minionym sezonie brytyjskiej Premiership (najwyższa klasa rozgrywkowa) Douglas potrafił błyszczeć. Dla przykładu 9 września w meczu Peterborough Panthers - Swindon Robins (44:46) zdobył aż 18 punktów i bonus, pokonując m.in. takich zawodników jak Tobiasz Musielak czy Troy Batchelor. Sezon zakończył ze średnią bieg. 1,565. Z kolei w Championship (druga klasa rozgrywkowa) reprezentował Leicester Lions i wygrał z tą drużyną ligę.

Ryan Dogulas z dobrej strony zaprezentował się także podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Bydgoszczy. Australijczyk zdobył w tych zawodach 10 punktów i zajął 6. lokatę.

Australijczyk nie ma na swoim koncie wielu sukcesów indywidualnych. Największym jest srebrny medal młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Australii, zdobyty w 2014 roku. Przegrał wówczas tylko z Maxem Fricke. W Europie ściga się od 2013 roku.

Czy uda mu się przedrzeć do składu Apatora Toruń? Czas pokaże. Konkurencję na pewno będzie miał mocną.

Czy Ryan Douglas przebije się do składu Apatora Toruń?