• Grigorij Łaguta 3
  • Matej Zagar 2
  • Emil Sajfutdinow 0
  • Oskar Fajfer Rezerwa zwykła za Bjarne Pedersen 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce łatwe zwycięstwo odniósł Łaguta. Sajfutdinow do końca atakował Fajfera.
  • Artur Czaja Rezerwa zwykła za Michael Jepsen Jensen 3
Na drugim łuku na tor upadli Lisiecki i Holta. Obaj żużlowcy wstali o własnych siłach. Z powtórki wykluczony został Lisiecki. W powtórce goście nie dali najmniejszych szans Fajferowi.
  • Bjarne Pedersen Rezerwa taktyczna za Davey Watt 1
Sajfutdinow wygrał z dużą przewagą. Łaguta do końca bronił się przed atakami Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru. Świetny pościg Krzysztofa Kasprzaka za Nickim Pedersenem (wideo).
  • Matej Zagar 3
Na trzecim kółku Holta wyprzedził Fajfera.
  • Bjarne Pedersen 1
Świderski na wyjściu z pierwszego łuku minął Szombierskiego. Na trzecim okrążeniu defekt motocykla zanotował Jensen. Duńczyk był wówczas na czwartym miejscu.
Bieg 10
Start Gniezno 22
2 : 4
38 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Hubert Łęgowik 1
  • Sebastian Ułamek 0
Pewne zwycięstwo Sajfutdinowa. Ułamek do końca atakował Łęgowika. Przerwa na równanie toru. Zobacz wygraną Jarosława Hampela w Gorzowie (wideo)
  • Rafał Szombierski 1
Goście na przeciwległej prostej bez problemów wyprzedzili Watta.
  • Oskar Fajfer 0
Pewne zwycięstwo żużlowców z Częstochowy.
  • Piotr Świderski 1
Częstochowianie jechali parą i nie dali żadnych szans gospodarzom. Przerwa na równanie toru. Fotorelacja: Podprowadzające podczas minionej kolejki i nie tylko
Bieg 6
Start Gniezno 15
2 : 4
21 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Bjarne Pedersen 2
  • Wojciech Lisiecki 0
Pedersen wyprzedził Szombierskiego i gonił Łagutę. Rosjanin jednak nie oddał prowadzenia.
Bieg 5
Start Gniezno 13
4 : 2
17 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Sebastian Ułamek 1
  • Michael Jepsen Jensen 0
Trwa naprawa maszyny startowej. Pewne zwycięstwo Zagara. Ułamek na dystansie uporał się z Jensenem i do końca atakował Holtę.
Bieg 4
Start Gniezno 9
3 : 3
15 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Oskar Fajfer 2
  • Hubert Łęgowik 0
Sajfutdinow wygrał z dużą przewagą. Fajfer i Pedersen na dystansie wyprzedzili Łęgowika. Przerwa na równanie toru. Polecamy: Andersson ma lepszy kontakt z zawodnikami - rozmowa z Arkadiuszem Rusieckim, prezesem Lechma Startu Gniezno.
Bieg 3
Start Gniezno 6
2 : 4
12 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Matej Zagar 0
  • Sebastian Ułamek 2
Na pierwszym łuku upadek zanotowali Ułamek i Łaguta. Na tor wyjechała karetka, do której wsiadł Ułamek. Powtórka w pełnej obsadzie. Trwa przerwa na naprawę dmuchanej bandy. Ułamek o własnych siłach wrócił do parkingu. Jeździec Lechmy Startu Gniezno jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce Ułamek na pierwszym kółku minął Szombierskiego, który robił wszystko, by odzyskać drugą lokatę.
Bieg 2
Start Gniezno 4
3 : 3
8 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Wojciech Lisiecki 1
Fajfer przez cały wyścig atakował Czaję. Na mecie nieznacznie lepszy był jeździec Dospel Włókniarza.
  • Michael Jepsen Jensen 3
Składy potwierdzone. W Gnieźnie ciepło, niebo zachmurzone, ale nic nie wskazuje na to, by miało padać. W pierwszym meczu padł rezultat 50:40 na korzyść Dospel Włókniarza. Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

W próbie toru ze strony gości udział wzięli Artur Czaja i Rune Holta. Z kolei wśród gospodarzy zaprezentowali się Oskar Fajfer i Davey Watt. Zawody odbędą się według II zestawu startowego. Rozpoczęła się prezentacja. Gnieźnieński stadion jest wypełniony niemal po brzegi. Zakończyła się prezentacja. Za kilka chwil start do pierwszego biegu.

Watt dotknął taśmy kaskiem. Powtórka w pełnej obsadzie. Częstochowianie wygrali start i do mety nie oddali prowadzenia.