• Greg Hancock 3
  • Jason Doyle 2
  • Andreas Jonsson 1
  • Krzysztof Kasprzak 0
Hancock wygrał start i po raz kolejny do mety nie oddał prowadzenia. Próbował atakować go Doyle, ale Amerykanin był poza zasięgiem rywali. Kasprzak nie liczył się w stawce.
Bieg 20
  • Troy Batchelor 1
  • Chris Holder 0
  • Jason Doyle 3
  • Matej Zagar 2
Doyle dobrze wyszedł spod taśmy i skutecznie odpierał ataki Zagara. Holder nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.
Bieg 19
  • Chris Harris 0
  • Nicki Pedersen 1
  • Peter Kildemand 2
Hancock na drugim łuku pojechał po szerokiej i wyprzedził Kildemanda. Harris do końca atakował Pedersena. Hancock zapewnił sobie srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.
Bieg 18
  • Tomas H. Jonasson 1
  • Andreas Jonsson 2
  • Tai Woffinden 3
  • Sam Masters 0
Jonsson najlepiej wyszedł spod taśmy, lecz na wejściu w drugi łuk wyprzedzili go Masters i Woffinden. Brytyjczyk na następnym okrążeniu minął startującego z dziką kartą Australijczyka. Z kolei na czwartym kółku Mastersa wyprzedził Jonsson, a na mecie reprezentanta gospodarzy minął Jonasson.
Bieg 17
  • Niels Kristian Iversen 3
  • Krzysztof Kasprzak 1
  • Michael Jepsen Jensen 2
  • Maciej Janowski 0
Kasprzak na pierwszym łuku wywiózł Janowskiego pod bandę. Obaj reprezentanci Polski rywalizowali o trzecią lokatę. Z kolei o pierwsze miejsce walczyli Jensen i Iversen.
Bieg 16
  • Tomas H. Jonasson 0
  • Matej Zagar 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce kapitalny start Hancocka, który odniósł pewne zwycięstwo. Za jego plecami trwała zacięta walka Jensena, Jonassona i Zagara o drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 14
  • Peter Kildemand 1
  • Krzysztof Kasprzak 3
  • Jason Doyle 0
Upadek na pierwszym łuku zanotowali Kasprzak i Doyle, dla których zabrakło miejsca. Obaj zawodnicy o własnych siłach wstali z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. Drugie podejście zostało przerwane z powodu nierównego startu.

Kasprzak na drugim kółku wyprzedził Jonssona, a Kildemand uporał się z Doylem, który musiał ratować się przed wpadnięciem w bandę.
Bieg 13
  • Niels Kristian Iversen 2
Woffinden wygrał start i odniósł pewne zwycięstwo. Iversen na pierwszym kółku minął Pedersena, następnie trzykrotnego mistrza świata do ostatnich metrów atakował Holder.
Bieg 12
  • Peter Kildemand 3
  • Matej Zagar 0
  • Maciej Janowski 1
  • Tai Woffinden 2
Kildemand odniósł łatwe zwycięstwo. Woffinden na ostatnim wirażu po szerokiej wyprzedził Janowskiego. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 11
  • Tomas H. Jonasson 2
  • Chris Holder 1
Krzysztof Kasprzak! Tak jeżdżącego Polaka kibice chcieliby oglądać zawsze. Kasprzak po szerokiej przedarł się na prowadzenie i systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Holder do końca starał się wyprzedzić Jonassona.
Bieg 10
  • Troy Batchelor 0
  • Andreas Jonsson 3
Kapitalny atak Jonssona! Szwed na wyjściu z pierwszego łuku był ostatni, ale na przeciwległej prostej przemknął koło rywali niczym pociąg pośpieszny obok drezyny i przedarł się na prowadzenie! Za jego plecami Jensen walczył z Pedersenem.
Bieg 8
  • Matej Zagar 3
  • Nicki Pedersen 2
Ostra walka pomiędzy Zagarem i Pedersenem. Duńczyk na drugim łuku wyprzedził Słoweńca, ale ten na następnym wirażu zrewanżował mu się. Kasprzak na dystansie minął Mastersa. Po biegu doszło do przepychanek pomiędzy Mastersem i Pedersenem. Bójka w parkingu między członkami obu teamów! Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 6
Na wyjściu z pierwszego łuku lukę między rywalami wykorzystał Jonsson i przedarł się na prowadzenie. Na drugim okrążeniu Szweda wyprzedził Hancock. Z kolei Janowski walczył o punkt z Holderem.
Bieg 5
Kildemand najlepiej wyszedł spod taśmy. Swojego rodaka starał się wyprzedzić Iversen, lecz żaden z jego ataków nie pozwolił mu na wyprzedzenie Kildemanda.
Bieg 4
  • Michael Jepsen Jensen 0
  • Sam Masters 2
Świetny start Mastersa, ale na przeciwległej prostej wyprzedził go Kildemand. Duńczyk powiększał przewagę nad rywalami, a Masters skupiał się na obronie przed atakami Holdera. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Władysław Golob: Powrót Tomka do Bydgoszczy jest możliwy
Bieg 3
  • Maciej Janowski 3
  • Jason Doyle 1
Janowski wygrał start. Tuż za Polakiem jechał Pedersen, który najpierw zaciekle atakował Janowskiego, a następnie musiał odpierać ataki Doyle'a.
Bieg 2
Kasprzak na pierwszym łuku został wypchnięty na szeroką, następnie walczył o trzecią lokatę z Batchelorem. Polak pilnował krawężnika i nie dał się wyprzedzić rywalowi. Pewna wygrana Hancocka.
Bieg 1
Iversen najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Jonsson. Harris do końca atakował Zagara.

10:04 - rozpoczęła się efektowna prezentacja. Na trybunach Etihad Stadium tłumy widzów.

9:43 - W Melbourne prawdziwe święto żużla. Przed zawodami kibicom zaprezentowali się między innymi Todd Wiltshire, Ryan Sullivan, Leigh Adams i Jason Crump.

Jak Grand Prix Australii typują eksperci WP SportoweFakty?