Oczekują na start:
R1 Justin Sedgmen 0
R2 Max Fricke 0
Półfinał nr 1

Hancock wygrał start i po raz kolejny do mety nie oddał prowadzenia. Próbował atakować go Doyle, ale Amerykanin był poza zasięgiem rywali. Kasprzak nie liczył się w stawce.

Bieg 20

Doyle dobrze wyszedł spod taśmy i skutecznie odpierał ataki Zagara. Holder nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Bieg 19

Hancock na drugim łuku pojechał po szerokiej i wyprzedził Kildemanda. Harris do końca atakował Pedersena. Hancock zapewnił sobie srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Bieg 18

Jonsson najlepiej wyszedł spod taśmy, lecz na wejściu w drugi łuk wyprzedzili go Masters i Woffinden. Brytyjczyk na następnym okrążeniu minął startującego z dziką kartą Australijczyka. Z kolei na czwartym kółku Mastersa wyprzedził Jonsson, a na mecie reprezentanta gospodarzy minął Jonasson.

Bieg 17

Kasprzak na pierwszym łuku wywiózł Janowskiego pod bandę. Obaj reprezentanci Polski rywalizowali o trzecią lokatę. Z kolei o pierwsze miejsce walczyli Jensen i Iversen.

Bieg 16

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce kapitalny start Hancocka, który odniósł pewne zwycięstwo. Za jego plecami trwała zacięta walka Jensena, Jonassona i Zagara o drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 14

Upadek na pierwszym łuku zanotowali Kasprzak i Doyle, dla których zabrakło miejsca. Obaj zawodnicy o własnych siłach wstali z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. Drugie podejście zostało przerwane z powodu nierównego startu.

Kasprzak na drugim kółku wyprzedził Jonssona, a Kildemand uporał się z Doylem, który musiał ratować się przed wpadnięciem w bandę.

1
1
Bieg 13

Woffinden wygrał start i odniósł pewne zwycięstwo. Iversen na pierwszym kółku minął Pedersena, następnie trzykrotnego mistrza świata do ostatnich metrów atakował Holder.

Bieg 12

Kildemand odniósł łatwe zwycięstwo. Woffinden na ostatnim wirażu po szerokiej wyprzedził Janowskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 11

Krzysztof Kasprzak! Tak jeżdżącego Polaka kibice chcieliby oglądać zawsze. Kasprzak po szerokiej przedarł się na prowadzenie i systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Holder do końca starał się wyprzedzić Jonassona.

Bieg 10

Kapitalny atak Jonssona! Szwed na wyjściu z pierwszego łuku był ostatni, ale na przeciwległej prostej przemknął koło rywali niczym pociąg pośpieszny obok drezyny i przedarł się na prowadzenie! Za jego plecami Jensen walczył z Pedersenem.

Bieg 8

Ostra walka pomiędzy Zagarem i Pedersenem. Duńczyk na drugim łuku wyprzedził Słoweńca, ale ten na następnym wirażu zrewanżował mu się. Kasprzak na dystansie minął Mastersa. Po biegu doszło do przepychanek pomiędzy Mastersem i Pedersenem. Bójka w parkingu między członkami obu teamów! Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 6

Na wyjściu z pierwszego łuku lukę między rywalami wykorzystał Jonsson i przedarł się na prowadzenie. Na drugim okrążeniu Szweda wyprzedził Hancock. Z kolei Janowski walczył o punkt z Holderem.

Bieg 5

Kildemand najlepiej wyszedł spod taśmy. Swojego rodaka starał się wyprzedzić Iversen, lecz żaden z jego ataków nie pozwolił mu na wyprzedzenie Kildemanda.

Bieg 4

Świetny start Mastersa, ale na przeciwległej prostej wyprzedził go Kildemand. Duńczyk powiększał przewagę nad rywalami, a Masters skupiał się na obronie przed atakami Holdera. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Władysław Golob: Powrót Tomka do Bydgoszczy jest możliwy

Bieg 3

Janowski wygrał start. Tuż za Polakiem jechał Pedersen, który najpierw zaciekle atakował Janowskiego, a następnie musiał odpierać ataki Doyle'a.

Bieg 2

Kasprzak na pierwszym łuku został wypchnięty na szeroką, następnie walczył o trzecią lokatę z Batchelorem. Polak pilnował krawężnika i nie dał się wyprzedzić rywalowi. Pewna wygrana Hancocka.

Bieg 1

Iversen najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Jonsson. Harris do końca atakował Zagara.

10:04 - rozpoczęła się efektowna prezentacja. Na trybunach Etihad Stadium tłumy widzów.

9:43 - W Melbourne prawdziwe święto żużla. Przed zawodami kibicom zaprezentowali się między innymi Todd Wiltshire, Ryan Sullivan, Leigh Adams i Jason Crump.

Jak Grand Prix Australii typują eksperci WP SportoweFakty?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy WP SportoweFakty

Bieg 7

Doyle najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. O dwa punkty walkę stoczyli Woffinden i Jensen. Zwycięsko wyszedł z tej rywalizacji mistrz świata. Defekt na starcie Harrisa.

Bieg 9

Tuż po starcie upadek zanotował Iversen. Duńczykowi podniosło motocykl i upadł na plecy. Na szczęście Iversen wstał o własnych siłach, ale z powtórki został wykluczony. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Hancock, który musiał uważać na ataki Doyle'a.

Bieg 15

Na początku drugiego wirażu Harris nie zostawił Janowskiemu miejsca pod bandą. Polak zaliczył upadek. Brytyjczyk został wykluczony z powtórki. W niej dobry start Mastersa, ale Janowski na drugim łuku uporał się z Australijczykiem. Obaj zawodnicy kilka razy zmieniali się na prowadzeniu. Walkę o pierwsze miejsce wygrał Polak.

Półfinał nr 2

Na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadek zaliczył Woffinden, który po szerokiej próbował atakować Iversena. Brytyjczyk został wykluczony z powtórki. W niej świetnie wystartował Janowski, który założył się na Kildemanda. Polaka chwilę później wyprzedził Iversen, a Janowski bronił się przed atakami Kildemanda. Holder może odetchnąć z ulgą, utrzymał przewagę nad Duńczykiem i utrzymał się w cyklu.