W PGNiG Superlidze Kobiet już tylko jedna niewiadoma. Wicemistrza poznamy w ostatniej kolejce

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce wygrały w środę z Eurobudem JKS Jarosław i pozostały w grze o srebro. Wicemistrzynie Polski 2022/2023 poznamy zatem w ostatniej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet.

Małgorzata Boluk
Natalia Janas w barwach KPR Gminy Kobierzyce Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Natalia Janas w barwach KPR Gminy Kobierzyce
Szczypiornistki Edyty Majdzińskiej odczarowały w środę halę w Jarosławiu i po przeszło dwóch latach wygrały tam w regulaminowym czasie gry. Tego samego dnia zawodniczki MKS FunFloor Lublin przegrały u siebie z MKS Zagłębiem Lubin, co oznacza, że wicemistrza Polski wyłoni bezpośrednie starcie kandydatek do srebra.

Ekipa z Dolnego Śląska środowy pojedynek rozpoczęła jednak bardzo nerwowo i już na starcie otrzymała od rywalek cztery ciosy (4:0 w 6'). Kobierzyczanki miały problem ze skutecznością. Dobrze w mecz weszła golkiperka miejscowych - Polina Kukharchyk.

W miarę upływu czasu przewaga jarosławianek zaczęła topnieć. W buty liderki weszła Vitoria Macedo, która w całym spotkaniu zapisała na swoim koncie osiem celnych trafień i stanowiła największe zagrożenie w ataku (10:10 w 25').

W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsze były już szczypiornistki Michała Kubisztala, które mogły liczyć w ofensywie na Walentynę Nestsiaruk. Drużyna z Podkarpacia do przerwy prowadziła różnicą dwóch bramek, ale po zmianie stron ich rywalki odrobiły to z nawiązką (17:21 w 42').

W bramce pomogła Beata Kowalczyk, a z przodu ciężar kończenia akcji brały na siebie najcześciej Vitoria Macedo i Aleksandra Tomczyk (20:25 w 49'). Jarosławianki nie zdołały już nawiązać walki i musiały pogodzić się z porażką.

MVP meczu została wybrana Walentyna Nestsiaruk, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny gości otrzymała Vitoria Macedo.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 22:29 (14:12)

JKS: Kukharchyk, Kubisztal - Mokrzka 1, Kozimur 1, Smolinh 1, Trawczyńska 7, Bancilon, Nestsiaruk 7, Volovnyk, Gliwińska 2, Dorsz 1, Strózik, Matuszczyk 2.