Turniej w Gdańsku: Szwecja - Rosja na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Wiktor Gumiński
Koniec spotkania. 32:28. Ostatni fragment rywalizacji Szwedzi wygrywają 2:1, pieczętując tym samym swój sukces w całym spotkaniu i zajmując 3. miejsce w turnieju.
Skomentuj 0
Relacja na żywo z meczu o 3. miejsce turnieju w Gdańsku dobiega końca. Przypomnijmy, że w tym pojedynku Szwecja pokonała Rosję 32:28. A już niedługo zapraszamy do śledzenia wraz z nami przebiegu spotkania Polski z Hiszpanią, które rozpocznie się około godziny 20:00.
Skomentuj 0
Z kolei najlepszym zawodnikiem w ekipie rosyjskiej okazuje się Wadim Bogdanow.
Skomentuj 0
MVP spotkania po stronie szwedzkiej zostaje wybrany Lukas Nilsson.
Skomentuj 0
60 min. Jeszcze jeden czas dla Szwecji.
Skomentuj 0
59 min. - 30:27. Jesper Konradsson zdobywa gola na 60 sekund przed końcem rywalizacji, co niemalże zapewnia Szwedom zwycięstwo.
Skomentuj 0
  • 59 min. - 29:27. Igor Soroka trafia do siatki z bardzo ostrego kąta. 90 sekund do końca meczu.
    Skomentuj 0
    58 min. - 29:26. Jesper Konradsson wybawia Szwedów z opresji skutecznym rzutem bieżnym.
    Skomentuj 0
    57 min. - 28:26. Timur Dibirow zdobywa drugiego kolejnego gola dla Rosjan.
    Skomentuj 0
    57 min. Rosjanie bronią bardzo wysoko, a Andreas Cederholm rzuca niecelnie.
    Skomentuj 0
    56 min. Andreas Palicka nie daje się nabrać na wkrętkę Timura Dibirowa.
    Skomentuj 0
    55 min. - 28:25. W trudnym momencie ciężar gry na swoje barki bierze Lukas Nilsson, trafiając w samo okienko rosyjskiej bramki.
    Skomentuj 0
    55 min. - 27:25. Kapitalny rzut z biodra w wykonaniu Pawła Atmana. Rosjanie zdobywają gola w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    54 min. Kolejne wykluczenie dla Rosjanina. Na ławkę kar wędruje na 2 minuty Igor Soroka.
    Skomentuj 0
    53 min. - 27:24. Timur Dibirow szczęśliwie trafia z kontrataku. Czas dla Szwecji.
    Skomentuj 0
    52 min. - 27:23. Podczas gry w przewadze Szwedzi grają do lewego skrzydła, skąd gola zdobywa Fredrik Petersen.
    Skomentuj 0
    51 min. Rzut Sergieja Gorboka zablokowany. Piłka w rękach Andreasa Palicki.
    Skomentuj 0
    51 min. - 26:23Max Darj faulowany na kole, rzut karny. Lukas Nilsson pewnie rzuca pod poprzeczkę, a boisko na 2 minuty opuszcza Daniił Sziszkariew.
    Skomentuj 0
    50 min. - 25:23. Sergiej Gorbok rzuca na kontakcie, ale trafia do bramki.
    Skomentuj 0
    50 min. - 25:22. Andreas Cederholm zdobywa ważną bramkę dla Szwecji. Ostatnią przerwę na żądanie bierze Dmitrij Torgowanow.
    Skomentuj 0
    49 min. Andreas Palicka wyrasta na bohatera Szwedów w drugiej połowie. Tym razem golkiper zatrzymuje piłkę posłaną przez Pawła Atmana.
    Skomentuj 0
    48 min. - 24:22. Rzut karny dla Szwecji. Faulowany Mansson. Lukas Nilsson podtrzymuje 100-procentową skuteczność w rzutach z siódmego metra.
    Skomentuj 0
    47 min. - 23:22. Szwedzi wciąż grają bez pomysłu w ofensywie, co skutkuje kontratakiem Rosjan. Na gola zamienia go Igor Soroka.
    Skomentuj 0
    46 min. Andreas Palicka popisuje się kolejną znakomitą obroną rzutu Daniiła Sziszkariewa.
    Skomentuj 0
    46 min. Niecelny rzut Roberta Manssona.
    Skomentuj 0
    45 min. Rosjanie dobrze grają blokiem i odzyskują piłkę. Daniił Sziszkariew przegrywa jednak pojedynek z Andreasem  Palicką. Sposobu na pokonanie szwedzkiego bramkarza nie znajduje także Dmitrij Żytnikow.
    Skomentuj 0
    44 min. - 23:21. Dmitrij Żytnikow oszukuje szwedzką obronę i zdobywa kolejnego gola. Ponadto na ławkę kar wędruje Johan Jakobsson.
    Skomentuj 0
    43 min. - 23:19. Do bramki trafiają Fredrik Petersen i Sergiej Gorbok.
    Skomentuj 0
    42 min. Kolejny Szwed zwija się w bólu na parkiecie. Tym razem jest to Viktor Ostlund, który doznaje kontuzji uda i jest opatrywany na boisku przez fizjoterapeutę. Szwed opuszcza boisko. Wygląda, że nie wróci już dziś do gry, podobnie jak Jonas Källman, który w pierwszej połowie nabawił się kontuzji łokcia.
    Skomentuj 0
    42 min. Gorbok nie trafia do siatki, ale był faulowany, więc piłka dla Rosji.
    Skomentuj 0
    42 min. Johan Jakobsson popełnia faul w ataku i przez pewien czas nie podnosi się z boiska. Na szczęscie już wszystko w porządku.
    Skomentuj 0
    41 min. - 22:19. Rzut Sergieja Szelmienki zablokowany. Rosjanie nadal przy piłce. Drugi rzut tego samego zawodnika już skuteczny. Dodatkowo 2 minuty kary dla Antona Lindskoga.
    Skomentuj 0
    40 min. - 22:18. Kolejna bardzo efektowna bramka na koncie Roberta Manssona. Widząc, co się dzieje, o czas prosi Dmitrij Torgowanow.
    Skomentuj 0
    40 min. - 21:18. Robert Mansson popisuje się celnym rzutem z podłoża.
    Skomentuj 0
    39 min. - 20:18. Igor Soroka popisuje się ładnym rzutem z lewego skrzydła.
    Skomentuj 0
    38 min. - 20:17. Raz jeszcze kontra Szwedów i raz jeszcze gol. Tym razem wędruje on na konto Antona Lindskoga.
    Skomentuj 0
    37 min. - 19:17. Kolejna bramka z kontry, tym razem autorstwa Fredrika Petersena. Wcześniej okazji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystuje Daniił Sziszkariew.
    Skomentuj 0
    37 min. - 18:17. Nieskuteczność Szwedów zaczyna być dla nich opłakana w skutkach. W kontrze nie myli się Daniił Sziszkariew i Rosjanie mają już tylko jedną bramkę straty.
    Skomentuj 0
    36 minJohan Jakobsson nie może znaleźć sposobu na pokonanie Wadima Bogdanowa.
    Skomentuj 0
    35 min. - 18:16. Rzut z podłoża Sergieja Gorboka kończy się powodzeniem.
    Skomentuj 0
    35 min. Chaos po obu stronach. Po jednej dobrej obronie notują Wadim Bogdanow i Andreas Palicka.
    Skomentuj 0
    34 min. - 18:15. Daniił Sziszkariew skutecznie ze skrzydła.
    Skomentuj 0
    33 min. - 18:14. Viktor Ostlund autorem kolejnego gola dla Szwecji.
    Skomentuj 0
    33 min - 17:14. Pierwszy rzut karny dla Rosjan, faulowany Eldar Nasyrow. Na linii siódmego metra staje Timur Dibirow i się nie myli.
    Skomentuj 0
    31 min. - 17:13. Fredrik Petersen zdobywa gola rzutem z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy drugą połowę. Rozpoczynają Szwedzi.
    Skomentuj 0
    Przerwa powoli dobiega końca.
    Skomentuj 0
    Teraz przed nami około 10-15 minutowa przerwa. Przypomnijmy raz jeszcze: po pierwszych 30 minutach meczu o 3. miejsce gdańskiego turnieju, Szwecja prowadzi z Rosją 16:13.
    Skomentuj 0
    Przerwa - 16:13. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zapisuje na swoim koncie Halen Anton. Rzut Sergieja Gorboka tuż przed końcową syreną nie znajduje już drogi do siatki.
    Skomentuj 0
    30 min. - 15:13Max Darj nie wykorzystuje świetnej okazji na zdobycie gola, zaś w odpowiedzi dużo lepiej spisuje się Dmitrij Żytnikow. Dwie minuty kary dla Roberta Manssona.
    Skomentuj 0
    29 min. Timur Dibirow dochodzi do pozycji rzutowej na lewym skrzydle, ale posyła piłkę obok słupka. O czas prosi duet szwedzkich szkoleniowców Ola Lindgren - Steffan Olsson.
    Skomentuj 0
    28 min. - 15:12. Fatalna strata Pawła Atmana kończy się udaną kontrą w wykonaniu Szwedów, którą finalizuje Fredrik Petersen.
    Skomentuj 0
    27 min. - 14:12. Bramkę za bramkę. Najpierw gola zdobywają Rosjanie, a kilka sekund później, po szybkim wznowieniu, trafiają Szwedzi.
    Skomentuj 0
    26 min. - 13:11. Obrotowy Max Darj jak na razie niemożliwy do powstrzymania dla Rosjan.
    Skomentuj 0
    26 min. - 12:11. Paweł Atman zaskakuje Andreasa Palickę rzutem w krótki róg.
    Skomentuj 0
    25 min. - 12:10. Trzeci rzut karny dla Szwedów i drugi wykorzystany. Z siódmego metra znów nie myli się Lukas Nilsson.
    Skomentuj 0
    24 min. Szwedzi popełniają faul w ataku, lecz w kolejnej akcji Andreas Palicka broni rzut Sergieja Gorboka.
    Skomentuj 0
    23 min. Coraz lepsza forma Wadima Bogdanowa. Kolejna obrona na koncie rosyjskiego golkipera.
    Skomentuj 0
    22 min. - 11:10. Daniił Sziszkariew schodzi na lewą stronę, popisując się efektownym trafieniem z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    22 min. - 11:9. Szwedzi znakomicie wykorzystują grę w przewadze. Bramkę z koła zdobywa Max Darj.
    Skomentuj 0
    21 min. Znakomitą obroną popisuje się Wadim Bogdanow. Już drugie 2-minutowe wykluczenie otrzymuje natomiast Dmitrij Żytnikow.
    Skomentuj 0
    21 min. Rzut Jespera Konradssona zablokowany. Piłka wciąż dla Szwecji.
    Skomentuj 0
    20 min. - 10:9Dmitrij Żytnikow tuż po czasie trafia do szwedzkiej bramki.
    Skomentuj 0
    20 min. O pierwszy czas na żądanie proszą trenerzy reprezentacji Rosji - Dmitrij Torgowanow i Lew Woronin.
    Skomentuj 0
    19 min. - 10:8. Linus Persson zdobywa gola po indywidualnej akcji.
    Skomentuj 0
    18 min. - 9:8. Na kole znakomicie zachowuje się Max Darj, zdobywając dziewiątego gola dla swojej drużyny. Po drugiej stronie bramkę rzuca z kolei Paweł Atman.
    Skomentuj 0
    17 min. Linus Persson rzuca w poprzeczkę, ale piłka nadal w posiadaniu Szwedów.
    Skomentuj 0
    17 min. Wadim Bogdanow broni rzut Lukasa Nilssona.
    Skomentuj 0
    16 min. - 8:7. Gleb Kalarasz trafia do bramki z czystej pozycji.
    Skomentuj 0
    15 min. - 8:6Jesper Konradsson rzuca drugiego gola ze środka rozegrania.
    Skomentuj 0
    14 min. - 7:6. Paweł Atman zaskakuje szwedzkich defensorów niekonwencjonalnym rzutem.
    Skomentuj 0
    14 min. Nilsson tym razem się pomylił. Niecelny rzut Szweda.
    Skomentuj 0
    13 min. - 7:5Andreas Palicka łapie piłkę po rzucie Dmitrija Żytnikowa , co skutkuje natychmiastową kontrą i golem zdobytym przez Halena Antona.
    Skomentuj 0
    12 min. - 6:5. Lukas Nilsson wykorzystuje rzut karny. To już jego czwarty gol w meczu.
    Skomentuj 0
    11 min. Festiwal nieudanych zagrań z obu stron kończy się ostatecznie rzutem karnym dla Szwedów i karą 2 minut dla Gorboka za odepchnięcie biegnącego do kontry Jonasa Källmana.
    Skomentuj 0
    10 min. Na prawym skrzydle myli się Sziszkariew.
    Skomentuj 0
    9 min. - 5:5. Jesper Konradsson łatwo wchodzi pomiędzy rosyjskich obrońców i zdobywa gola.
    Skomentuj 0
    9 min. Rzutowe niepowodzenie zalicza Sergiej Gorbok.
    Skomentuj 0
    9 min. - 4:5. Trzeci gol na koncie Lukasa Nilssona.
    Skomentuj 0
    7 min. - 3:5. Swojego drugiego gola w meczu zdobywa rozgrywający Szwedów Lukas Nilsson. Po chwili odpowiadają jednak Rosjanie bramką z koła.
    Skomentuj 0
    7 min. - 2:4. Sergiej Gorbok trafia do szwedzkiej siatki.
    Skomentuj 0
    6 min. Pierwszy rzut karny dla reprezentacji Szwecji. Rosyjski bramkarz Wadim Bogdanow wygrywa jednak pojedynek z Fredrikiem Petersenem.
    Skomentuj 0
    5 min. Ponadto karę 2 minut za próbę powstrzymania biegnącego do kontry Dibirowa otrzymuje Linus Persson.
    Skomentuj 0
    5 min. - 2:3. Przechwytem popisuje się Timur Dibirow, a następnie skutecznie wykańcza sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.
    Skomentuj 0
    4 min. Andreas Palicka broni rzut Pawła Atmana.
    Skomentuj 0
    3 min. - 2:2. Gleb Kalarasz zdobywa gola przy grze Rosjan w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    2 min - 2:1. Lukas Nilsson trafia z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    2 min. Dmitrij Żytnikow otrzymuje karę 2 minut.
    Skomentuj 0
    1 min. - 1:1. Halen Anton zdobywa pierwszego gola dla Szwedów.
    Skomentuj 0
    1 min. - 0:1. Daniił Sziszkariew zdobywa gola wkrętką z prawego skrzydła.
    Skomentuj 0
    Pierwszy gwizdek. Mecz rozpoczęli Rosjanie.
    Skomentuj 0
    Obie drużyny pojawiają się na boisku.
    Skomentuj 0
    Pora na hymny narodowe obu reprezentacji.
    Skomentuj 0
    Za moment nastąpi prezentacja obu ekip, a chwilę później wybrzmi pierwszy gwizdek sędziów. Mecz rozpocznie się z niewielkim opóźnieniem.
    Skomentuj 0
    Po zakończeniu spotkania z Polską, trener Rosjan Dmitrij Torgowanow wyraził nadzieję, że nasi kibice będą gorąco dopingować jego reprezentację podczas, zbliżających się wielkimi krokami, styczniowych Mistrzostw Europy 2016.
    Skomentuj 0
    Z kolei Rosjanie zaprezentowali się wyraźnie słabiej od reprezentacji Polski, ulegając Biało-Czerwonym 21:27.
    Skomentuj 0
    Na początek przyjrzyjmy się temu, jak obie drużyny wypadły w sobotnich meczach. Szwedzi okazali się gorsi od Hiszpanów, przegrywając 27:32.