MŚ 2015: Statystyki reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski mistrzostwa świata w Danii zakończyła na 4. miejscu. Liderkami Biało-Czerwonych były [tag=4950]Karolina Kudłacz-Gloc[/tag] oraz [tag=5025]Kinga Achruk[/tag]. Objawieniem turnieju została [tag=33595]Monika Kobylińska[/tag].

Sławomir Bromboszcz

Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Danii okazała się Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła 52 bramki. Rozgrywająca potrzebowała do tego 82 rzutów, co przekłada się na niezłą skuteczność 63 procent. Należy dodać, że 6 bramek kapitan polskiej reprezentacji zdobyła z rzutów karnych.

W kadrze reprezentacji Polski zabrakło czterech zawodniczek, które na rozegranych przed rokiem mistrzostwach Europy znalazły się czołowej szóstce najlepszych strzelczyń zespołu. Wówczas wiceliderką tej klasyfikacji była Alina Wojtas, wysoko znalazły się także Karolina Siódmiak, Kinga Grzyb oraz Joanna Drabik.

Polska bombardierka, Alina Wojtas, została dobrze zastąpiona przez zawodniczkę występująca po drugiej stronie rozegrania. Mowa oczywiście o Monice Kobylińskiej, która turniej zakończyła z 32 bramkami na koncie, będąc drugą najskuteczniejszą szczypiornistką zespołu. Duży wkład w zdobycz bramkową Biało-Czerwonych miała także Kinga Achruk, dla której występ na poprzednich mistrzostwach okazał się nieudany z uwagi na kontuzję.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju zwyciężyła Rumunka Cristina Neagu - 63 bramki. Na drugim miejscu znalazła się reprezentantka Czarnogóry Jovanka Radicević - 60 bramek. Na podium uplasowała się także najlepsza z Polek Karolina Kudłacz-Gloc. Pozostałe nasze zawodniczki Monika Kobylińska zajęła 27. miejsce, Kinga Achruk 32. miejsce.