Niezwykły obrazek z K2. Co tam się dzieje?!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kolejki w drodze na szczyt K2
Twitter / Kolejki w drodze na szczyt K2
zdjęcie autora artykułu

K2 to jeden z najtrudniejszych do zdobycia ośmiotysięczników, ale zwłaszcza w okresie letnim nie brakuje chętnych do jego osiągnięcia. Tworzą się nawet kolejki, co pokazują zdjęcia i nagrania w sieci.

K2 jest najwyższym szczytem Karakorum i drugim największym szczytem na Ziemi.

Do 2021 roku góra pozostawała jedynym niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem. Dwa lata temu, dokładnie 16 stycznia, grupa dziesięciu Nepalczyków po raz pierwszy zdobyła szczyt zimą.

Znacznie "łatwiej" jest wejść na szczyt K2 w okresie letnim. W tym czasie na drugim co do wielkości ośmiotysięczniku na świecie tworzą się wręcz kolejki.

Najlepiej świadczy o tym zdjęcie, które ostatnio trafiło do sieci. Na trawersie między obozem 4 a szczytem utworzyła się gigantyczna kolejka. Widok jest niezwykły i możecie zobaczyć go poniżej.

Oprócz zdjęcia na Twitterze pojawił się też film, który z bliższej odległości pokazuje jak himalaiści oczekują w kolejce na swój atak szczytowy.

Czytaj także: Andrzej Bargiel pokazał zdjęcie ze zjazdu z ośmiotysięcznika. Robi wrażenie! Pierwsza kobieta, która zjechała z Broad Peak. To Polka!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty