Andrzej Bargiel pokazał zdjęcie ze zjazdu z ośmiotysięcznika. Robi wrażenie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Instagram/Andrzej Bargiel / Andrzej Bargiel zdobył Gasherbrum II, a następnie zjechał z ośmiotysięcznika na nartach.
Instagram / Instagram/Andrzej Bargiel / Andrzej Bargiel zdobył Gasherbrum II, a następnie zjechał z ośmiotysięcznika na nartach.
zdjęcie autora artykułu

Andrzej Bargiel znów osiągnął wielki sukces. Tym razem zdobył Gasherbrum II, a następnie zjechał ze szczytu (8035 m n.p.m.) na nartach! "Musimy trochę odespać" - napisał po powrocie do bazy.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak już informowaliśmy (TUTAJ więcej szczegółów >>) Andrzej Bargiel znów udowodnił, że jest obecnie jednym z najwybitniejszych "ludzi gór". Zdobył kolejny ośmiotysięcznik (Gasherbrum II, 8035 m n.p.m.), a następnie z niego zjechał na nartach.

Polak jest już bezpieczny w bazie. Poinformował o tym na swoich profilach społecznościowych. "Jesteśmy wszyscy już w base camp. Musimy trochę odespać. Dzięki za Wasze wsparcie" - zamieścił krótki komunikat.

Przy okazji pokazał zdjęcie ze swojego zjazdu ze zdobytego szczytu. Efektowne zdjęcie! Zresztą, zobacz sam.

Wyprawa "Gasherbrum Ski Challenge" zakłada zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gasherbrum I i Gasherbrum II, oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach. Dodatkowo, uczestnicy działają bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

Przypomnijmy, że Bargiel zasłynął z pierwszego w historii zjazdu na nartach ze szczytów: K2 (8611 m n.p.m.) w 2018 roku oraz Broad Peak (8051 m n.p.m.) w roku 2015. Próbował tego dokonać z najwyższej góry świata - Mount Everest (8848 m n.p.m.) - ale przegrał z fatalną pogodą.

Czytaj także: Dwa słowa. Andrzej Bargiel pożegnał Kacpra Tekielego >>

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polki z brązowym medalem Ligi Narodów! Zobacz euforię po meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty