WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Relacja na żywo. Polacy chcą dokonać "niemożliwego" na K2. Zimą rusza wyprawa narodowa.

Wkrótce w Himalaje i Karakorum wyruszy polska wyprawa narodowa na legendarną górę K2. Polacy jako pierwsi chcą wejść na szczyt K2 zimą. Jeżeli odniosą sukces, zakończą erę zimowej eksploracji ośmiotysięczników.
Michał Bugno
Michał Bugno
WP SportoweFakty / Na zdjeciu: K2

Zapraszamy na konferencję prasową z udziałem szefa programu Polski Himalaizm Zimowy Janusza Majera, kierownika wyprawy Krzysztofa Wielickiego i kierownika sportowego wyprawy Janusza Gołąba, którzy przedstawią założenia oraz plan ekspedycji. 

Będzie to największa od dwóch dekad wyprawa Polaków w Himalaje i Karakorum. Zapraszamy do oglądania relacji.Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Czy Polacy jako pierwsi na świecie zdobędą K2 zimą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • GallAntonin 0
  Wszystkie popularne dyscypliny sportu, to tysiące, o ile nie miliony trenujących dla zdrowia i z tego wyłania się garstka najlepszych. Co do rezygnacji z samochodu, to jest mi potrzebny do pracy, do utrzymywania więzi z rodziną, do dojazdu do lekarza w razie potrzeby, bo mieszkam poza miastem. Internet, tv potrzebne mi są do życia, chociażby, żeby nie wybierać głąbów do władz. To wszystko, co wymieniłem, potrzebne jest do życia. To są rzeczy będące w standardzie w każdym domu. Włażenie na górę, gdzie co setny tam zostaje, to jest irracjonalne, bezsensowne i kosztuje tysiące dolarów. Bez tego można się tym bardziej obyć.
  sullifan Sprzedaj samochód, zrezygnuj z TV, internetu, telefonu i oddaj pieniądze na szczytne cele jak jesteś taki mądry. Kiedyś ludzie żyli (zyją też) bez tego i jest im OK. Dasz radę zobaczysz. Idąc Twoim okiem myślenia powinniśmy zlikwidować dyscypliny olimpijskie bo nic nie wnoszą, nie mamy z nich pożytku, zlikwidować w zasadzie każdy sport, bo co z tego mamy
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sullifan 0
  Sprzedaj samochód, zrezygnuj z TV, internetu, telefonu i oddaj pieniądze na szczytne cele jak jesteś taki mądry. Kiedyś ludzie żyli (zyją też) bez tego i jest im OK. Dasz radę zobaczysz.
  Idąc Twoim okiem myślenia powinniśmy zlikwidować dyscypliny olimpijskie bo nic nie wnoszą, nie mamy z nich pożytku, zlikwidować w zasadzie każdy sport, bo co z tego mamy
  GallAntonin Tam to ryzyko jest tak bardzo duże i cel tej wycieczki tak bezsensowny, że ja bym nie dał złamanego grosza na to przedsięwzięcie. Na pewno pieniądze społeczne trzeba wydawać rozsądnie, czyli nie dawać ich na głupie z zasady cele. Co do sądów, to chyba Ty nie masz żadnych uwag, co nie znaczy, że trzeba wydawać społeczne pieniądze i na takie plakaty.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • GallAntonin 0
  Nie jestem "zsowiecony", nawet nie wiem co to znaczy. To miało pewnie mnie obrazić. Pewnie Rosjan uważasz (jeśli o nich chodzi) za gorszą nację. No cóż.... Konstruktywnie i kreatywnie umiem myśleć, więc dlatego takim głupim wyczynom jestem zdecydowanie przeciw. Można rywalizować, można dużo osiągnąć, ale musi to mieć sens i pożytek. Tego tu nie widzę. Niesamowite, niebywałe. Toż mało jest straceńców, co wymyślają rzeczy niesamowite i niebywałe i do tego tak samo mało pożyteczne i tak samo niebezpieczne? Jak ktoś ma za dużo swoich własnych pieniędzy, woli ryzykować raz po raz śmiercią, zamiast być odpowiedzialnym za swoją rodzinę to OK. Ale jak idzie za tą kasę, którą ja daję w cenie paliwa, to już nie ok. I do tego "para idzie w gwizdek". Bez sensu.
  JJ85 Zdobywanie osmiotysieczników przez Polaków było i jest czymś niesamowitym, niebywałym, czymś z czego możemy być dumni, bo to właśnie my Polacy udowodnilismy światu, że potrafimy wytrzymać najcięższe warunki, że jesteśmy niezniszczalni. Niestety większość społeczeństwa jest wciąż ,, zsowiecone,, i nie potrafi myśleć konstrukrytywnie i kreatywnie, nie potrafi zdobywać, tworzyć tylko,, żreć i żyć. Jedno może cieszyć, że burak który napisał, że złamanego centa na wyprawę by nie dał to i tak da, nie będzie miał wyboru)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)