WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Janusz Majer złożył rezygnację. Nowym szefem programu Piotr Tomala

Janusz Majer złożył rezygnację z funkcji prezesa programu Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Nowym szefem został Piotr Tomala.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Janusz Majer

Janusz Majer był kierownikiem programu PHZ i złożył na ręce PZA rezygnację z pełnionej funkcji - jest to wynik wcześniej podjętej przez Majera decyzji, iż wraz z zakończeniem projektu Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018 przekaże on kierownictwo nad programem nowemu pokoleniu. W związku z rezygnacją Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu odwołał kierownictwo PHZ w składzie: Janusz Majer - szef PHZ, Jerzy Natkański - zastępca.

Jednocześnie przyjęto jednomyślnie kandydaturę nowego szefa Programu PHZ - Piotra Tomali, który był organizatorem i liderem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu.

Był również uczestnikiem wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad peak Middle /2014/. Brał udział w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 2017/2018.

W najbliższym czasie zostanie przestawiony zarys kolejnych działań w zakresie Programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020, którego celem w sezonie 2019/2020 będzie pierwsze zimowe zdobycie K2 (8.611m).

ZOBACZ WIDEO: Denis Urubko o Krzysztofie Wielickim: "Byłem zaskoczony, że zablokował mi dostęp do internetu"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×