WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejny Polak wyruszy na K2. Klonowski w wyprawie Txikona

Marek Klonowski zdecydował się na udział w zimowej wyprawie na K2. Dołączył do ekspedycji, której liderem będzie Alex Txikon. W zespole, oprócz Klonowskiego, znajdzie się też Paweł Dunaj.
Dawid Borek
Dawid Borek
Facebook / Polski Himalaizm Zimowy / Na zdjęciu: polska baza pod K2

"Marek Klonowski wyruszył do Pakistanu, by dołączyć do zimowej wyprawy na K2, której liderem będzie Bask Alex Txikon" - dowiedział się dziennikarz "RMF FM", Michał Rodak.

Markowi Klonowskiemu rzutem na taśmę udało się dopiąć szczegółów organizacyjnych i jego udział w ekspedycji jest już przesądzony. Co ciekawe, Klonowski potwierdził dołączenie do wyprawy, choć w internetowej zrzutce na ten cel udało mu się zebrać tylko nieco ponad 1/3 środków (niespełna 16 tys. z 43 tys. zł).

Klonowski będzie jednym z dwóch Polaków w zespole pod przewodnictwem Aleksa Txikona. Wcześniej do ekipy dołączył Paweł Dunaj. Oprócz nich, w wyprawie będzie uczestniczył też Hiszpan Felix Criado oraz pięciu nepalskich Szerpów.

"Polacy właśnie dzisiaj (środa) lecą na wyprawę do Pakistanu. Marek Klonowski, który wciąż prowadzi zbiórkę na sfinansowanie swojego udziału, z Irlandii, a Paweł Dunaj z lotniska w Niemczech. Pozostała część zespołu startuje z Hiszpanii. Wszyscy spotkają się na lotnisku w Stambule i stamtąd wylecą już do Islamabadu. W Pakistanie dołączą do lidera wyprawy - Alexa Txikona" - poinformowało radio "RMF FM".

Txikon od kilku dni jest już w Nepalu. Cała ósemka 3 stycznia spotka się w Islamabadzie, skąd wyruszy w kilkunastodniową drogę pod K2.

- Ani ja, ani Marek nie byliśmy powyżej 8000 metrów. Działaliśmy na ośmiotysięcznikach, ale nawet tych 8000 nigdy w życiu nie osiągnęliśmy, więc tak naprawdę jedziemy jako backup, support, nie wiem jak to nazwać dokładnie. Po prostu wspierać Alexa, a przy okazji samemu coś "urobić", ale bez żadnych wielkich ambicji, by to się źle nie skończyło. Jedziemy po prostu wykonać dobrą robotę i zostawić po sobie dobre wrażenie - stwierdził Dunaj w rozmowie z "RMF FM".

Na K2 wkrótce ruszą dwie wyprawy. Oprócz ekipy z Polakami w składzie, niezdobyty dotąd zimą szczyt postarają się zaatakować także Rosjanie. Początkowo Polacy mieli dołączyć właśnie do ich ekspedycji, ale gdy rosyjscy himalaiści zażądali 25 tysięcy złotych od osoby, Polacy zrezygnowali z tego pomysłu.

ZOBACZ WIDEO Show Milika! Napoli wyszarpało zwycięstwo w końcówce spotkania [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy tej zimy uda się zdobyć szczyt K2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
RMF FM

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×