Góry wysokie w tym roku jednak nie będą puste! Za kilka tygodni rusza wyprawa na K2 z Polakiem w składzie

Mimo pandemii koronawirusa, tej zimy odbędzie się wyprawa na K2. Za kilka tygodni wyruszą dwie grupy, które spróbują wejść na najwyższy szczyt Karakorum. W składzie jednej z nich znajdzie się polski alpinista - Waldemar Kowalewski.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
K2 Facebook / Marek Chmielarski / Na zdjęciu: K2
Przez pandemię koronawirusa wiele wskazywało na to, że w tym roku, w górach wysokich będzie pusto. Podobnego zdania był także były himalaista, Krzysztof Wielicki, który uważał, że tej zimy nie będzie żadnej profesjonalnej i dużej wyprawy (więcej TUTAJ)

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, za kilka tygodni wyruszą dwie grupy, które spróbują zdobyć ośmiotysięcznik K2. Pierwsza z nich, będzie złożona z dwunastu reprezentantów różnych krajów. W drugiej znajdzie się czterech himalaistów z Islandii i Pakistanu.

W składzie wyprawy znajdzie się także Waldemar Kowalewski. Wspinacz zdobył K2 latem 2019 roku. Będzie to druga próba zimowa dla polskiego alpinisty, który próbował wejść na najwyższy szczyt Karakorum także w poprzednim sezonie.

K2 winter zima 2020 20.12.2020 rozpoczynamy expedycję mającą na celu zdobycie nieugiętego szczytu wszystkich szczytów k2...

Opublikowany przez Waldemara Kowalewskiego Czwartek, 5 listopada 2020

"K2 winter zima 2020 20.12.2020 rozpoczynamy expedycję mającą na celu zdobycie nieugiętego szczytu wszystkich szczytów k2 mierzący 8611m, w rejonie Pakistan Karakorum" - czytamy na profilu Kowalewskiego.

K2 (8611 m.n.p.m) jest uważany za najtrudniejszy ośmiotysięcznik na świecie. Mimo wielu prób, nikomu w zimowym sezonie nie udało się wejść na najwyższy szczyt Karakorum.

Zobacz też:
Zmarł słynny taternik Ryszard Pilch. Walczył z ciężką chorobą

ZOBACZ WIDEO: Liga Narodów. 8 sekund ciszy Lewandowskiego. "Pewne słowa powinny paść między trenerem a drużyną"


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×