Newspix / Manzoni//NORDPOLE / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

PŚ w biathlonie: triumf Denise Hermann. Monika Hojnisz i Kamila Żuk w czołowej "10"

Adrian Nuckowski

Denise Hermann odniosła zwycięstwo w biegu pościgowym biathlonowego PŚ w amerykańskim Soldier Hollow. To trzeci triumf Niemki w karierze. Monika Hojnisz zajęła siódme, a Kamila Żuk ósme miejsce.

Denise Herrmann wystartowała do sobotniego biegu ze stratą 42 sekund do zwyciężczyni sprintu Marte Olsbu Roieseland. 30-letnia Niemka podczas czterech wizyt na strzelnicy spudłowała tylko dwukrotnie i wybiegając na ostatnią biegową rundę traciła niespełna pięć sekund do swojej rodaczki, Franziski Hildebrand. Hermann wyprzedziła swoją koleżankę z reprezentacji na trasie i odniosła trzecie w karierze zwycięstwo w PŚ.

Podium uzupełniła Kaisa Makarainen, która pomimo trzech karnych rund zdołała ukończyć zawody na trzeciej pozycji.

Po dwóch strzelaniach na bardzo dobrej drugiej pozycji znajdowała się Monika Hojnisz. 27-latka ostatecznie trzykrotnie musiała biegać dodatkowe 150 metrów i ukończyła zawody na siódmym miejscu. Tuż za biathlonistką z Chorzowa uplasowała się druga z reprezentantek Polski, Kamila Żuk.