Facebook / pg/Patrycja-Bereznowska / Na zdjęciu: Patrycja Bereznowska

Trzy złote medale! Biało-Czerwoni "zdobyli" Weronę

Piotr Bobakowski

Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym, które odbyły się we Włoszech, przyniosły serie znakomitych wyników. W roli głównej wystąpili reprezentanci Polski.

W weekend w Weronie odbyły się Mistrzostwa Europy 2022 IAU w biegu 24-godzinnym. W Italii znakomicie zaprezentowali się Polacy.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Bereznowska, która pokonała dystans 256,250 km (nieoficjalnie). Polska biegaczka wyprzedziła Francuzkę Stephanie Gicquel (253,581 km) i Małgorzatę Pazdę-Pozorską (251,806 km).

Wśród mężczyzn najlepszy był Litwin Aleksandr Sorokin, który poprawił rekord świata wynikiem 319,614 km (nieoficjalnie). Srebrny medal zdobył zawodnik Wawelu Kraków Adrian Piotrowski (301,859 km), a brązowy Włoch Marco Visintini (288,438 km).

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni nie mieli sobie równych, zdobywając dwa złote medale. Nasi biegacze zakończyli zawody wynikiem łącznym 825,526 km, a biegaczki - 754,822 km.

Eksperci w komentarzach zwracali uwagę na to, że tegoroczne mistrzostwa stały na niespotykanym wcześniej poziomie.

Zobacz:
Biegi. 281 kilometrów w 41 godzin! Patrycja Bereznowska wygrała ultramaraton Portugalii