PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Therese Johaug

Therese Johaug zdemolowała rywalki, Polki bez błysku

Michał Gałęzewski

Zwycięstwem Therese Johaug zakończył się biegna 10 kilometrów kobiet. Norweżka pokonała Amerykankę Jessie Diggins i Szwedkę Fridę Karlsson, która wygrała przed tygodniem.

Ten sezon w biegach na 10 kilometrów kobiet, to walka Fridy Karlsson z Therese Johaug. W niedzielę dużo lepsza była Johaug, która pokonała drugą Jessicą Diggins aż o 14,5 sekundy. Tym razem Karlsson uplasowała się dopiero na trzeciej pozycji.

Co ciekawe w pierwszej szóstce mieliśmy aż trzy reprezentantki USA, gdyż w czołówce znalazły się też Rosie Brennan i Hailey Swirbul. Wśród 88 zawodniczek, które dobiegły do mety znalazły się też trzy reprezentantki Polski, które jednak nie pokazały się z dobrej strony.

Izabela Marcisz, która w sobotę zajęła 19. miejsce w sprincie poprawiając swój najlepszy wynik w życiu, nie spisała się w biegu na 10 kilometrów tak dobrze jak wcześniej w Ruce, gdy zajęła 39. miejsce. Tym razem Polka przybiegła ponad 2 minuty za rywalkami, co dało jej 54. miejsce. W samej końcówce stawki uplasowały się Daria Szkurat i Karolina Kaleta, które zajęły odpowiednio 84. i 86. miejsca.