Twitter / Na zdjęciu: gol Aleksieja Miranczuka

Kolejny piękny gol na Euro 2020. Zobacz popis gwiazdora Rosji (WIDEO)

Robert Czykiel

Reprezentacja Rosji długo nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza Finlandii. Przełom nastąpił tuż przed przerwą, a Aleksiej Miranczuk strzelił efektownego gola.

W środę rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej Euro 2020, które przeniesiono na 2021 rok. Na początek zobaczyliśmy mecz Finlandia - Rosja. To pierwsza z tych drużyn była w lepszej sytuacji, bo wcześniej ograła Danię (1:0), a Rosjanie ulegli Belgii (0:3).

Podopieczni Stanisława Czerczesowa musieli wygrać, aby nie martwić się o wyjście z grupy. Pierwsza połowa nie była idealna w wykonaniu "Sbornej", ale udało się wyjść na prowadzenie po bardzo ładnej akcji.

Bohaterem został Aleksiej Miranczuk, który zagrał "klepkę" z Artiomem Dziubą. Potem zawodnik Atalanty zwodem ominął fińskiego obrońcę, a na koniec strzelił w samo okienko.