PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Szwajcarii

Niesamowite emocje na Euro 2020. Znamy trzy pary ćwierćfinałowe

Rafał Szymański

Kibice nie mogli narzekać na poziom poniedziałkowych meczów. Ostatecznie Hiszpanie oraz Szwajcarzy dołączyli do grona ćwierćfinalistów. Z turniejem pożegnali się natomiast mistrzowie świata.

W 1/8 finału Chorwacja grała z "La Roja" w Kopenhadze. Po regulaminowym czasie gry był remis, dlatego sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Podopieczni Luisa Enrique wywiązali się jednak z roli faworyta, po przerwie zdobyli dwie bramki i wygrali 5:3.

Hiszpanie czekali na zwycięzcę drugiego poniedziałkowego starcia. Szwajcarzy postawili twarde warunki Francuzom w Bukareszcie. W tym spotkaniu po 90 minutach również był remis 3:3, jednak w dogrywce wynik nie uległ zmianie.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się Helweci i awansowali do kolejnej fazy Euro 2020. Kylian Mbappe zmarnował decydującą "jedenastkę". Wydaje się, że podopieczni Vladimira Petkovicia sprawili największą niespodziankę na turnieju.

Spotkanie Szwajcaria - Hiszpania zostanie rozegrane piątek (2 lipca) o godz. 18:00. Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie cztery reprezentacje. Tego samego dnia zostanie rozegrany drugi szlagier, Belgia podejmie rywalizację z Włochami. W sobotę (3 lipca) Czesi zmierzą się z Duńczykami.

Ostatnich ćwierćfinalistów poznamy we wtorek (29 czerwca). Anglia zagra z Niemcami, później Szwecja powalczy z Ukrainą.