Getty Images / J Fox / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. GP Monako. Williams i Robert Kubica ustalili rekord sezonu

Bartosz Zimkowski

Pit stop Roberta Kubicy podczas Grand Prix Monako wyniósł zaledwie 2,07 sekundy. Oznacza to, że Williams ustanowił rekord sezonu.

Robert Kubica na torze nie ma co liczyć na równorzędną walkę z innymi kierowcami. Na szczęście mechanicy Williamsa potrafią obsłużyć Polaka bardzo szybko (chociaż i to nie zawsze). Podczas GP Monako postój Kubicy w alei serwisowej trwał zaledwie 2,07 sekundy.

Oznacza to, że był on najszybszy spośród wszystkich ekip w niedzielnym wyścigu, ale także i najlepszy w całym sezonie. Żaden zespół nie osiągnął tak fantastycznego czasu.

Mechanicy Williamsa spisali się na medal. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęło Renault, które Daniela Ricciardo obsłużyło w czasie 2,37 s. Ostatnią pozycję na podium zgarnął Sebastian Vettel (Ferrari) z czasem 2,41 s. Pierwszą dziesiątkę zamknął pit stop Lance Strolla (Racing Point) - 3,07 s.

Kubica podczas GP Monako zajął 18. miejsce. Wyprzedził Charlesa Leclerca (nie ukończył wyścigu) i Antonio Giovinazziego. Jego partner z zespołu George Russell był 15.

- Widzę dużo plusów. Do momentu wyjazdu samochodu bezpieczeństwa ten wyścig był dla mnie bardzo dobry - podsumował Kubica.