Bandycka jazda w F1. Kierowca wezwany do sędziów za niesportową postawę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Kevin Magnussen
Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Kevin Magnussen
zdjęcie autora artykułu

Kevin Magnussen otrzymał aż cztery kary za niesportową i momentami brutalną jazdę w sprincie F1 w Miami. Sędziowie wezwali też Duńczyka do siebie pod pretekstem "niesportowej postawy" na torze. Kierowcy Haasa może grozić zawieszenie w F1.

Po zakończeniu sprintu Formuły 1 w Miami sędziowie wezwali do siebie Kevina Magnussena. Kierowca Haasa będzie musiał tłumaczyć się z "niesportowej postawy". W trakcie sobotniego mini-wyścigu Duńczyk otrzymał trzy kary po 10 s za wielokrotne opuszczanie toru i zyskiwanie w ten sposób przewagi, a także 5 s za łamanie limitów toru. Dostał też ostrzeżenie za zbyt agresywną jazdę.

31-latek zażarcie bronił się przed Lewisem Hamiltonem i blokował Brytyjczyka, aby jadący przed nimi Nico Hulkenberg był w stanie zbudować sobie odpowiednią przewagę. W ten sposób drugi z kierowców Haasa ukończył sprint na punktowanej pozycji.

- Wszystkie kary były w pełni zasłużone. Nie mam wątpliwości. Jednak zrobiłbym to jeszcze raz. Byłem na bardzo dobrej pozycji, zaraz za Nico. Na początku sprintu zyskałem wiele pozycji, byłem na ósmym miejscu i dobrze chroniłem Nico przed Lewisem - powiedział Magnussen w Sky Sports.

ZOBACZ WIDEO: Lebiediew szczery do bólu. "Nie umiem tam jeździć"

- Dzięki Nico przez pewien czas mogłem korzystać z DRS i miałem dobre tempo. Jednak on w pewnym momencie ściął szykanę i straciłem możliwość korzystania z DRS. Hulkenberg mógł zwolnić, abyśmy obydwaj mieli DRS. Wtedy dojechalibyśmy na miecie do siódmej, ósmej pozycji. Bez tego byłem bezbronny w walce z Lewisem i stąd tak szalony pojedynek - dodał Duńczyk.

Magnussen podkreślił, że musiał jechać w taki sposób, aby Hulkenberg mógł zbudować sobie odpowiednią przewagę. Podobnie było na początku sezonu w Arabii Saudyjskiej, gdzie równie agresywnie chronił zespołowego kolegę. Chociaż dostał za to dwie kary, to Niemiec finiszował na punktowanej pozycji.

- Zacząłem stosować tę głupią taktykę i choć jej nie lubię, to ostatecznie wykonałem dobrą pracę jako gracz zespołowy - podsumował Duńczyk.

Obecnie Magnussen ma 5 punktów karnych. Gdyby sędziowie potraktowali każdy z incydentów ze sprintu F1 w Miami jako osobny incydent i przyznali mu po 2 "oczka" karne za jego jazdę, to na koncie Duńczyka mogłoby się znaleźć nawet 13 punktów karnych. Tymczasem zgodnie z regulaminem, wywalczenie 12 "oczek" skutkuje automatyczną pauzą w jednym wyścigu. W ten sposób sędziowie starają się powstrzymywać kierowców od brutalnej jazdy.

Czytaj także: - "Jest zbyt mądry". Co zrobi Verstappen? - Mercedes musi obejść się smakiem. Newey wykluczył transfer

Źródło artykułu: WP SportoweFakty